Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 gyakorlat tényleg nem elég...

3 gyakorlat tényleg nem elég bicepszre?

Figyelt kérdés

"A kar edzéséhez nem elég 3-3 bicepsz és tricepsz sorozat valamelyik gyakorlatból. Hatalmas kart csak legalább 15-20 sorozattal, különböző gyakorlatok bevetésével lehet kifejleszteni."

Olvasgattam bodybuildert hogy keressek valami új gyakorlatot és akkor láttam meg ezt

én 3 gyakorlatot csinálok például bicepszre, mindegyikből 4 sorozatot,ami összesen 12 sorozat, azt hittem eddig, hogy elég, de akkor vigyem fel 3x5-re mert feltétlen kell a 15 sorozat? tricepszből is 12 sorozatom van különféle gyakorlatokból általában.


2014. okt. 1. 02:24
 1/9 A kérdező kommentje:
persze vannak olyan napok amikor talán 12 sorozatot se bírok, van hogy 9-10 is elég és attól is teljesen kifáradok.
2014. okt. 1. 02:26
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég bicepszre a három gyakorlat, de azokból sem kell négy sorozat. Kilenc vagy tíz sorozatnak bőven elégnek kell hogy legyen. Ha ennyivel nem tudod kellőképpen megdolgozni, akkor kis súlyokat használsz.


Ennyi egy bicepszedzés például:


4 sorozat: Bicepszhajlítás állva egyenese rúddal

3 sorozat: Bicepszhajlítás scott-padon francia rúddal

3 sorozat: Kalapács-bicepsz


Az igazat megvallva már hat sorozat is elég lehet, sőt van olyan nézet is, hogy a legtöbb embernek felesleges külön karra edzenie, mert az úgyis kap eleget más gyakorlatoknál. A bicepsz és az alkar a húzásoknál és evezéseknél, a tricepsz pedig a nyomásoknál.

Sőt voltak, akik ennél is radikálisabban edzettek. Az erőemelő Mark Chaillet mindössze hetente kétszer edzett. Hétfőnként guggolt és fekvenyomott, csütörtökönként pedig felhúzott. Nem is csinált semmi mást ezen a három gyakorlaton kívül, mégis nagy bicepszei voltak.

De ezeket már csak az érdekes kedvéért írom le, nem mondom hogy ez mindenkinek beválna, de kilenc-tíz sorozatnál több bicepszgyakorlat már mindenképpen azt jelzi, hogy valamit nem jól csinálsz, annyinak elégnek kell lennie.


Egyébként meg gondolj bele hogyha 15-20 sorozat kellene egy ilyen kicsi izomra mint a bicepsz, akkor mennyi kellene combra! 50 sorozat?

2014. okt. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De elég.
2014. okt. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is 3 gyakorlatot csinálok, és durván be is durranok :)

kinek mi, van egyik haver ő pl csak kettőt csinál :)

2014. okt. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg heti 2x van hát/mell edzésem szóval a tricepsz,bicepszet nem is edzem külön, kap elég terhelést.
2014. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Genetika függő, ahogy írták, van akinek nem is kell külön edzenie rá, bár ha kif a testépítés a célod, akkor biztos hogy kell, legyen akár milyen genetikád. Edzésterv függő is, van aki éppen olyan tervet dobott össze, hogy 12-15 sorozatot is csinál a kisebb izmokra. Ahogy neked jó, úgy edzed.
2014. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 4 gyakorlatot csinálok szinte mindenre 4 sorozattal (van mikor az első bemelegítő+ a második kevés és úgy rakom felfele)
2014. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sorozatok számát mi munkasorozatként értjük, ebbe nem számít bele a kisebb súlyos bemelegítő sorozat.
2014. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én meg soha a ebbe a kur v aéletbe nem szarakodtam ilyen hülyeségekkel hogy számolgatom hanyadik gyakorlat,lemegyek és nyomom fulladásig,érzem mikor elég. van mikor fél óra van mikor keveseb volt mikor negyedora alattleedzettem 30as sorozatokkal aztan utána álltama a wc fölött vagy mg negyedorát
2014. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!