Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit edzhetek hogy véletlen...

Rotty kérdése:

Mennyit edzhetek hogy véletlenül se legyek túledzett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves 183 cm és 83 kiló vagyok, pár év tapasztalattal. Mivel drága a terem és szereztem két sérvet, már csak itthon és a panelek között edzek.

Húzódzkodás, tolódzkodás egyelőre, ha jobban lesz a derekam bejön a mellezés (van fekpad, egykezes..) és a váll (vállnál kevés gyak. kis súllyal).

Mivel hátra csak húzódzkodást tudok csinálni egyetlen gyakorlat(nagyszerű, imádom) nem tudom mennyi pihenőt kell tartani. Ugyanez tolódzkodásnál.


Mennyi az a sorozat és ismétlésszám ami fölé ne menjek, és mennyi pihenőt tartsak egy héten?



2014. szept. 29. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs túledzettség csak kevés pihenés és kevés kaja! Amúgy meg egyénfüggő a túledzettség. Elég összetett, max alapok vannak, a többi tapasztalat.
2014. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez egyénfüggő, kajafüggő, alvásfüggő, stb. de ha csak húzódzkodás is megy hátra, akkor is kellene pihenőnap. Felosztanám A és B napra az izomcsoportokat és lenne heti két A nap és két B.

Amíg pedig csak húzódzkodsz, tolódzkodsz, azt csinálhatod heti 3 napon is.

2014. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de tudnál-e némi támpontot adni ha megírok pár infót ami alapján segíthetsz?
2014. szept. 29. 16:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Későn reagáltam.
2014. szept. 29. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
De mit szeretnél, hogy leírjak?, írtam, hogy most ha két gyakorlatod van, azt nyomhatod kétnaponta. Utána meg ha több lesz, akkor legyen heti 4 edzés felosztva A és B napokra.
2014. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!