Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a legolcsóbb fehérjeforrás?

Mi a legolcsóbb fehérjeforrás?

Figyelt kérdés
185 centihez vagyok 64 kiló és ha ezzel számolok akkor fél kiló csirkemellet kéne megennem minden nap. Azért az nem olcsó.
2014. okt. 5. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit hogy a babos, borsós válaszolónak igaza volt. 100 gramm sárgaborsóban 20 gramm fehérje van. 100 gramm sárgaborsó 32 forint. Ez tejsavó fehérjével 100 forint lenne, csirkével pedig 140 forint.


Az más kérdés hogy milyen aminosavak vannak benne, bár nem hiszem hogy sokkal rosszabb lenne mint a csirkehús. A gond inkább azzal van hogy nehéz megenni napi 500-800 gramm sárgaborsót hogy fedezd a napi szükségletet. De csirke + hüvelyesek + tejsavót összekombózod akkor jó ár/érték arányú étrendet tudsz csinálni.

2014. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A baj inkább azzal van, hogy egy raklap ch-t is megeszel ennyi borsóval, babbal, és nem picit puffaszt.
2014. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja, és mielőtt a sok gyúrós lepontozna mint a 3-as válaszolót itt egy cikk arról hogy be lehet vinni olcsóbban, növényi forrásokból is a fehérje szükségletet, csak egy kicsit bonyolultabb.

[link]


Oké hogy a babban, srágaborsóban stb-ben nincs meg az összes aminosav, de 2 forint / gramm fehérjére jön ki az ár ami akkor is jó ha nincs meg benne minden aminosav. Úgyis eszel mellé húst, meg edzés utáni tejsavót.

2014. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez is igaz mondjuk. Én ektomorf vagyok, nekem annyira nem számít, de igazad van. A puffasztós dolog viszont rám is hat, ezért nem eszek babot, csak sárgaborsót azzal nincs ilyen gond. Egy próbát megér, ha nincs pénz jobb mintha nem enne fehérjét, rizst pl ki lehet váltani hüvelyesekkel.
2014. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én szinte mindig alacsony ch-n vagyok, mert öreg is vagyok és endomorf. Szóval az én fehérjém legyen meg állatból, ez a tuti.:)
2014. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!