Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a francért nem tudok...

Mi a francért nem tudok leedzeni egy óra alatt?

Figyelt kérdés

Négynapos felosztásban edzek. Hétfőn hasazok, vádlizok, hátazok és alkarozok, kedden mellre és tricepszre edzek, csütörtökön lábazok, pénteken pedig hasazok, vállazok (csuklyával együtt), bicepszezek és alkarozok.

Csak kedden tudom egy órán belül letudni az edzéseket, a többi nap sohse sikerül, pedig nagyon igyekszem, nem pihenek sokat a sorozatok között. Sőr, a hasazást, vádlizást mindig a sorozatok közötti pihenőidőben csinálom. Nem is csinálok sok sorozatot izomcsoportonként, vállra például 12 megy, bicepszre kilenc, csuklyára három, alkarra szuperszettben három sorozat csuklóbehúzás és csuklófeszítés, hasazni a sorozatok között hasazok, és mégsem fér bele egy órába a pénteki edzés. Már előre tiszta ideg vagyok a holnap reggel miatt!

Arra vagyok kíváncsi, hogy más az hogyan sűríti be egy órába az edzéseket.


2014. okt. 9. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlat, több izomcsoport edzésenkénként ezért nem fér bele egy órába. De ezen miért stresszeled magad? Mehet 70 vagy kicsivel még több időtartamú edzés is. Nincs kőbe vésve a 60 perc.
2014. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem csak ennyi időm van reggelente, így is nyitásra járok és pont beérek a munkahelyemre. A végét mindig elkapkodom, vagy be se fejezem rendesen az edzést, mert mennem kell. Szerinted járjak le szerdánként is? De akkor hogyan osszam fel az izomcsoportokat?
2014. okt. 9. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem.


Minimum 2 ora hossza kell...de nekem igy jo.

2014. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem tehetsz. Vagy még jobban csökkented a pihenő időt vagy lecsípsz egy-egy sorozatot a gyakorlatokból.
2014. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szuperszettezz. Pl.

Hétfő: felsőtest 3-3 gyakorlat 4-4 sorozattal.

szerda: láb (rendes lábedzés) + has

péntek: felsőtest 3-3 gyakorlat 4-4 sorozattal.


példaként:

Hétfő:

húzódzkodás-fekvenyomás 4x (1perc pihenő)

döntött törzsű evezés- tolódzkodás 4x(1perc pihenő)

kétkezes bicepsz állva-mellről nyomás 4x(1perc pihi)

Péntek

húzódzkodás-45° fekvenyomás 4x

evezés egykezessel(fűrészelés)-tárogatás 4x

kalapács bicepsz-mellről nyomás 4x

2014. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!