Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés közben zsibbad az orrom...

Edzés közben zsibbad az orrom és szédülök. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
A pulzusom elég magas.
2014. okt. 17. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most lehet baromságot mondok, de szerintem nem elég erős a vérkeringésed, és az ezzel kapcsolatos dolgok. Oxigénhiányról árulkodnak az ilyen jelek. Kardióznod kéne, az az ilyesmit rendbe teszi.

Milyen edzésmúltad van?

2014. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen. 2 hete kezdtem.
2014. okt. 17. 15:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont azért választottam a súlyzózást, mert nem bírom az ugribugri sportokat.
2014. okt. 17. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nah akkor itt van a kutya elásva. Gondolom nem sokat olvastál még a sportról, és az ezzel kapcsolatos dolgokról.

Ez a 0% ami ahhoz kell hogy ránéz a súlyzókra:

[link]

Ezt töltsd le (ingyenes), olvasd el, és utána kezd újra. Nem hosszú tényleg szánd rá az időt, annyira az alapokat írja le, hogy elengedhetetlen.


Gondolom nekiestél a legnagyobb súlyoknak amiket meg tudtál mozdítani. Ez okozza a problémát. Egyrészt ha ezt csinálod tuti nem helyesen hajtod végre a gyakorlatot. Vegyél vissza a súlyokból még ha ez az egódba is kerül. Kardiózás nem az ugrabugrálást jelenti, olvass utána, hogy mit jelent, mit takar.


Ha fokozatosan kezdesz edzeni, megvan a helyes táplálkozás, és pihenés is, akkor ér valamit csinálni.

És most mondom hogy nincs gyors eredmény. Ha valahonnan azt sejted hogy 2-3 hónap alatt görög isten lesz belőled, felejtsd el az egészet.

2014. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de most nem teljesen értek veled egyet. Mielőtt nekiláttam alaposan utánanéztem, és sokat olvastam, többek között a sárga kapszulát is. Jelenleg átmozgató edzést csinálok teljes testre,lassan növekvő terheléssel, hetente háromszor, és igyekszem hozzászoktatni magam a rendszeres , minőségi étkezéshez. Akkora súlyokkal súlyokkal dolgozok, amivel még pont megy 10-12 ismétlés. Nekem nem gáz, ha nem nyomok ki azonnal 20 kilót vállból. Valahol mindenki elkezdte, senki nem születik testépítőnek. Tisztában vagyok vele, hogy ez egy lassú folyamat, de inkább lassan, de biztosan akarok fejlődni, nem lesérülni, vagy az ízületeimet idő előtt tönkretenni.

Pontatlanul fogalmaztam, tudom mi a kardió, de nekem a futás is ugrabugrálás. Soha nem bírtam az ilyen jellegű terhelést. 2 perc futástól már az ájulás kerülget, annyira kinyúlok.

A vérkeringés részben igazad lehet,erre nem gondoltam. Fejleszteni kellene, mert a béka segge alatt sincs. Annyira felpörgettem a pulzusomat, hogy az már majdhogynem kardióedzés lett. Valószínűleg az volt a gond, hogy időspórolás miatt túl intenzív szuperszettes edzést csináltam, ezért lettem rosszul. Lassítok, több pihenőt tartok a sorozatok között, és majd ahogy egyre jobban bírom a terhelést, úgy növelek az intenzitáson is.

2014. okt. 17. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor én tévedtem, és hopp pardon: elnézést. Sztem sejted hogy sok a bugris aki csak úgy belevág tudás nélkül, örülök, és gratulálok hogy te nem ilyen vagy.


Nem tudom mit mondjak: egyrészt nem tudom milyen az egészségi állapotod, másrészt csak találgatni tudok:

Én úgy tartom hogy ha nincs egészségügyi akadálya (pl asztma vagy tüdőbetegség), és nem bírod a futást, akkor az azért van, mert nem vagy jó benne. Ha valamiben nem vagy jó, azon alakítani kell, edzeni kell rá.


Szóval lényeg a lényeg, hogy én csak megpróbálnám ezt a dolgot, valahogy erősíteni a vérkeringésed, meg az ilyesmit. Én szerencsés voltam, sokszor jelentkezett a probléma ha hirtelen felálltam elsötétült minden, hamar kifulladtam. Viszont miután elkezdtem edzeni eltűnt minden ilyesmi, úgy hogy alig futok. (guggolás után azért még mindig beszédülök kicsit :D )


Próbálj meg talán futópadon valami gyors sétát először pár percig. Aztán növeld az időt, majd a gyorsaságot, stb. Én a leírt probléma alapján erre gondolok, olvass jobban utána a kardiónak, remélem segít.

2014. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van. Sose voltam jó semmi ilyesmiben, pont azért, mert nincs meg hozzá az erőnlétem.

Azt hiszem megfogadom a tanácsodat és erre is rágyúrok. Otthon edzek, konditerembe nem tudok elmenni sajnos,de majd beszerzek egy szobabiciklit és pihenőnapokon tekerek rajta.

2014. okt. 17. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!