Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek szedhetőek egyszerre?...

Ezek szedhetőek egyszerre? (tápkieg)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi dolgok szedhetőek-e egyszerre és mennyi ideig ajánlott?


- BCAA 1 kapszula edzés előtt és után

- kreatin edzés előtt és után 5-10g

- glutamin edzés előtt 10g edzés után 10g


Proteinból edzés előtt 100% whey, utána volumass 35.


Nem lesz ez így túl sok egyszerre? Esetleg tippek, hogy hogyan kombináljam a dolgokat?


(étrend van, nem kell rajta fanyalogni)


2014. okt. 17. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok! Mehet ennél sokkal több minden is egyszerre, akkor sem lesz bajod.


A felsorolt tápkiegek bármeddig szedhetők mivel természetes anyagok. Bár a bcaa-t és a glutamint feleslegesnek tartom. Gondolom nem vagy élsportoló. A vitamint meg hiányolom.

2014. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a kreatint is sokallom, napi 3-5g ugyanazt a hatást éri el, de +ba nem vizesedsz be.


A többi is felesleges, ha tényleg nem élsportoló vagy. A nagy testépítők se ezektől akkorák amekkorák, hanem a doppingtól. Szóval ha profi (amatőr) testépítő akarsz lenni, kb felesleges. Hobbi szinten (hogy szép fizikumod legyen) ahhoz meg egyszerűen nem kell.

Felesleges pénzkidobás.

2014. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Vitamint természetesen szedek, csak annyira alap dolog, hogy már meg sem említettem :)


Tehát a BCAA és a glutamin teljesen felesleges? Azért valami pluszt mégis csak adnak, nem? :)

2014. okt. 17. 16:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked nem fog adni pluszt. Legalábbis látható és érezhető eredményt nem. Nagyon komoly diétáknál van fontosabb szerepe, de ott se mezen múlik. Annyit javítanék az utánam való hozzászólásán hogy önmagában a kreatin nem vizesít csak ha szénhidráttal együtt van szedve. Én napi 2-3*15g monohidrátot fogyasztok.
2014. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta tolsz annyi kreatint, de hagyd abba egy hónapra, és figyeld meg a változást. Addig azt hiszed te tényleg ilyen izmos lettél. Velem is így volt, pedig én nap 5 grammnál többet nem szedtem.


Nincs szükséged semmi +ra kreatin is vitatott hogy jó-e, én nem tartom annak.

Elvileg az a lényege hogy a kreatin vizet von be az izomba, megnöveli annak nagyságát, ezáltal nagyobb felületen vesz fel tápanyagot. ÁM ez a mennyiség vitatott hogy egyáltalán megéri e, és nem fejlődsz e ugyanúgy, vagy szinte ugyanúgy nélküle. Emellett nagyobbnak látszol akárki akármit mond. Aztán abbahagyod a szedését, lemegy rólad pár kiló, pedig semmit nem változtattál, és kisebb leszel látványosan. Leszólnak hogy "de összeestél" meg az egód is összemegy. Kell ez neked?

2014. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egeszseg.szepseg verseny szinten tolja ezt azt egészet, szóval spóroljuk meg a sok betűt a kreatinnal kapcsolatban. Szerintem ő egyéb kategóriás kiegészítőből is használ nem egyet és nem kettőt, szóval nem hinném hogy a kreatintól várná a csodát és hogy annyira meghatná az emberek véleménye az összeesésről. :))
2014. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát gratulálni tudok hozzá, napi 45g krea. 10 év után megnézném a veséidet.

Attól hogy versenyzik, szed minden szart kreatin mellett, és neki ez jó, valószínűleg másra más hatással lesz ;)

De biztos jobban tudja mert versenyez.

2014. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Másrészt sztem egymás mellett beszélünk el, pedig én sztem érthetően fogalmaztam. Vizesedés alatt én nem azt értem amikor pistike két pofára zabálja a kreatint, és a bőre alatt is víz lesz (mert ugye víz visszatartó hatású), hanem hogy az izomban lesz több víz. Ez elkerülhetetlen, hiszen ez a lényege a kreatinnak. Ígyhát szépen feltöltöd magad amint az a nagy könyvben meg van írva, és kemény is vagy, szép kerek is. Viszont aztán a "pihenő" szakaszban szépen össze is mész annak rendje és módja szerint, mert a testednek egyszerűen nincs meg az a kreatin többlete, ami az izomban tartaná a vizet, amitől az szép nagy volt eddig.

Nos ha ez kell valakinek, akkor csinálja. Nyilván aki versenyzik tolja mint atom, mert neki folyamatosan jól kell kinéznie, meg vízhajtót is mellette, hogy szállkás legyen, meg a jó ég tudja hogy még miket.


Csak könyörgöm a kölyköknek ne reklámozzuk már ezt e hülyeséget. Azt meg hogy napi 45 grammot pláne ne.

2014. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!