Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi történik, ha a kreatint...

Mi történik, ha a kreatint nem szénhidrátos kaja mellé szedjük be?

Figyelt kérdés
Elvileg azt olvastam,hogy szénhidrátos kaja előtt kell bevinni,de mi van,ha nem akkor viszem be? Változhat a végeredmény e miatt? És ugye Ch-val vizesít ,akkor most melyik a legideálisabb napszak,amikor be kell vinni,illetve kajával? Edzés után érthető,de a többi ?

2014. okt. 17. 19:19
 1/7 Millerr válasza:

Edzés előtt 1 órával és közvetlen edzés után célszerű bevinni. Az, hogy vizesít tök hülyeség. Én konkrétan 10percenként !rohantam! hugyozni tőle.


Azért kell szénhidráttal együtt bevinni, hogy könnyebben felszívódjon.

2014. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Millerr válasza:
Előző vagyok. Kiegészíteném egy kicsit az előző hsz-em. Tehát nálam lényegében pont, hogy vízhajtó hatása volt. Ráadásul az izmaid nagy része így is víz ezzel jobb ha tisztában vagy. Baromság ez a "vizesedik" téma.
2014. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen,ezzel tisztában voltam,hogy az emberi test nagyrésze víz. Akkor lehet én is emiatt rohangálok folyamat a wc-re,azt hittem csak a sok folyadék(napi 3,5-4 l víz).

Ja és még azt szeretném kérdezni,hogy ha nem oldom fel pl meleg teában(csak példa) ,hanem ugyanúgy por formájában "megeszem" majd egy kis víz megy rá,vagy vízbe belekeverem,de nem oldódik el,az hátrányt jelent?

2014. okt. 17. 19:50
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és kösz a választ.
2014. okt. 17. 19:50
 5/7 Millerr válasza:

Nem olyan egyszerű "megenni" porként. Én is próbáltam és kb ugyan az a hatás mint mikor fahéjat próbálsz lenyelni :D Elkezdi buzerálni a nyálkahártyád és kitüsszented / köhögöd az egészet. Ha sikerül lenyelni sok hátránya végül is nincs, de nem árt, ha tudod, hogy a vesédnek nem tesznek jót ezek a poros cuccok. Ezért kell melléjük rengeteg vizet inni. Én 4-5 liter körül szoktam inni egy nap és kb 10percenként megyek wc-re (ekkora vízmennyiségnél ez nagyjából normális).


++ Tapasztalataim szerint a kreatin porok nem igazán szeretnek oldódni (nekem még egyszer sem sikerült feloldanom semmilyen folyadékban..). 2-3 dl vízbe beleszórod kicsit felkevered és megiszod. Nem lehet vele mit csinálni :S

2014. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem baromság sehol sem a vizesít téma, még ha jól is szeded és nem a bőröd alatt kezdesz vizesedni, az izmot akkor is megduzzasztja.

"dehát ez jó" gondolhatná bárki.

Csakhogy amikor abbahagyod a szedését, akkor ez a víz amit addig az izomba szívott, és tartott, kiürül. Így kívülről annyi fog látszódni, hogy a hirtelen látványos, és szép "fejlődés" után összeesel. Látványosan. És akkor elgondolkozol hogy miért, meg hogy ez tökre nem jó.

Nah ez a kreatin miatt van. Szedése után a megkötött víz távozik, és téged nagy csalódás ér, hogy mindent jól csinálsz, és szarabbul nézel ki. Amit a kreatin szedése alatt fejlődsz az se fog meglátszani, mert látványosabb lesz ami eltűnt.


Lényeg hogy én nem ajánlom senkinek, nem ad semmi plusszt az edzéshez, lehet kicsit többel fogsz nyomni, de nem a súly miatt fogsz nőni. Az meg hogy összeess kinek kell?

2014. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Millerr válasza:

A kreatint nem CSAK azért kell szedni, hogy nőj. Én inkább teljesítményfokozónak használom . A vizesedésben is van igazság, csak nem pont úgy, ahogy leírtad. Nem köti meg a vizet az izomban (hogy kötné meg?). Több vizet raktároz az izmokban és fokozza az izmok tápanyagfelvételét. A karod tényleg nagyobbnak tűnik a több víztől, ami valóban el fog tűnni. Viszont amit az izmok a fokozott tápanyagfelvétel során felvesznek nem fog eltűnni. Tehát jócskán serkenti a valós izomtömeg növekedését. Ha egy kicsit összeesel a kúra után az azért van mert a visszatartott víz kiürül a szervezetedből.


Összefoglalva :

-A több víztől nagyobbnak látszanak az izmaid.

-A kreatin növeli a tápanyagfelvételt az izmokban.

-A több tápanyag nagyobb izomtömeget jelent.

-A visszatartott víz kiürül az izmokból, összeesel.

- A fokozott tápanyagfelvétel miatt az izomzatod gyorsabban fejlődött.

- A meglévő izomtömeg amit összeszedtél nem tűnik el, csak a víz ürült ki a szervezetedből.


A lényeg, hogy a kreatin tényleg elősegíti a fejlődést. Amikor összeesel akkor csak a víztöbblet hiányát látod.

2014. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!