Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meddig csináljak egy gyakorlat...

Meddig csináljak egy gyakorlatot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Pl. Egykezessel bicepsz 6x12 ezt értem de mennyi ideig csináljam ha még más testrészre is szeretnék edzeni és csak 1 órát akarok a teremben lenne? Tudom úgy hangzik,mint egy matekfeladat de nem értem valaki elmagyarázná?
2014. okt. 18. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra vagy kíváncsi, mennyi pihenőidő kell a sorozatok között?
2014. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6 x csinálj 12 ismétlést. Közte pihenj annyit amennyi idő alatt a pulzusod visszaáll "normálisra" (edzés alatt normálisra). 1 perc kb.

Nagyobb izmoknál tarthatsz több pihenőt (pl guggolás után).


Nem írtál edzéstervet, így nem nagyon érthető hogy mit szeretnél elérni.

1 órába belefér:

Csigán lehúzás elöl 3x8-12

döntött törzsű evezés 3x8-12

Bicepszre 2 gyakorlat 3x8-15 mindkettő (mondjuk scott padon, meg egy kalapács bicepsz)

És mondjuk 3 váll gyakorlat. (neten elég infót találsz ilyesmiről, és a helyes kivitelezésről)

Pihenő idő 1-2 perc, ezt tényleg ki kell tapasztald mi a jó neked. Ne köpd ki a tüdőd, hagyj időd a regenerációnak. És figyeld a tested reakcióit.

2014. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt akarom kinyögni valahogy , hogy megcsinálom a 6x12-t de azt elég hamar megcsinálom és utána mit csináljak? Kezdjem előröl ezt a sorozatot? Vagy is kb 20 perc alatt megvan és utána is csináljam megint vagy más gyakorlatot de ugyanarra az izomra?
2014. okt. 18. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Áh! Így már értem. Amit #2 nél írtam, az állja a helyét. Egy nap 1 nagy izomcsoportot és egy kicsit nyugodtan megdolgoztathatsz. Bicepsz mellé hátat ajánlom. Bicepszre is inkább 2 féle gyakorlatot csinálj 8-12 ismétléssel.

Pl egykezes bicepszezés + kalapács bicepszezés.

Lehetőségeid szerint valami más testrészt is dolgoztass meg.

Itt van egy könyv ami sokat segíthet az ilyesmiben:

sargakapszula.hu

Az alapfogalmakat tisztázza, és hogy mit, hogyan, és miért kell csinálj.

Ha elolvasod, és van még kérdésed, itt úgyis segít valaki. Sok sikert!

2014. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld mindenkinek!
2014. okt. 18. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!