Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan állítsam össze az...

Hogyan állítsam össze az étkezési és edzési rendszeremet a vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés

Pesten járok egyetemre, egyedül lakom, tehát magamra főzöm, vásárolok.A szakom - ahová járok - elég tanulós, tehát a vizsgaidőszak is tanulós, sűrű lesz.

Már szeretném előre megszervezni a mindennapjaimat a kb. 1,5-2 hónapot felölelő vizsgaidőszakra.

Edzés szempontjából a közelben van (10 perc séta) egy nonstop edzőterem elég jó felszereléssel, ahova járok, úgyhogy nem vagyok időhöz kötve. Heti 4-5 edzésre gondoltam (szuperszettes) súlyzós edzésre és egy kis intervallumos állóképességire utána. A súlyzós edzés teljes testes program lenne, core-centrikussá alakítva.


A táplálkozást napi 6 étkezéssel tudnám le tiszta alapanyagokból. 2g CH és fehérje testtömegkilogrammonként, illetve a főzés kókuszzsírral, lenmagolaj csak simán menne.

Tápkiegekből meg az alapok nagy mennyiségben: vitaminpakk, tejsavó illetve glutamin, gingo biloba.

Mi a véleményetek?



2014. okt. 19. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Glutamin felesleges

Ugyanúgy állítsd össze a kaját mint amúgy. Én is egyetemista vagyok, vizsgaidőszakba még jobban rá is érek pepecselni ilyesmivel, mivel nem kell feszt bent lenni. Nyilván tanulni kell, de ne mondja nekem senki hogy reggel 7kor felkel, és 8tól tanul este 10ig megállás nélkül, max 1óra kajaszünet össz pihi. Szánj rá pár órát, főzz előre, és akkor többi nap nem kell.


Én a csirkét megveszem nagy tételben, feldolgozom, befűszerezem több féle ízre, kajára szétbontva, és irány a fagyasztó. Így csak elő kell vegyem, és kisüssem, ami meg nem sok idő. Rizsát összedobni nem sok idő, és mellé kis párolt/főtt zöldséget se.

Ha változatosabb kaját akarsz, nézegess recepteket, lehet jókat, egyszerűeket találni. Meg lehet sok oldalon adni hogy mik az alapanyagjaid, és olyanokat mutat.


Heti 4-5 edzés? Nem sok az? Főleg ha szuperszettezel is? Szal a túledzésre figyelj, nem egy jó dolog, tanulásra is kihat.


Ha szálkásítasz a szh jó, bár lehet tanulás mellett több kéne, az agyad is azzal működik, ha nincs elég, nem forog.

sok sikert!

2014. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igaziból mi a kérdés?

Leirod hogy fogsz edzeni és kajálni. Akkor mi az ami nem megy?

Nem értelek.

2014. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

A főzésre szerintem is kell, hogy legyen idő.


#2 Kérdésként írtam ki, mivel ez nem egy fórum, a véleményekre vagyok kíváncsi a rendszer felépítéséről, esetleg más kitér olyasmire is, ami nekem nem jutott eszembe.

2014. okt. 19. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!