Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepsz edzést rosszul csinálom?

Bicepsz edzést rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
Bicepszezek és miután végeztem magamhoz nyújtom az alkaromat mintha feszítenék ezt nem tudom jobban elmagyarázni, és amikor magamhoz húzom akkor érzem hogy "feszül" a bicepszem de a jobb oldali jobban feszól a bal oldali kevésbé feszül pedig ugyanannyit csinálok. Ez probléma? Egyébként a jobb karom nagyobb is mint a bal.
2014. okt. 22. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
ut. mondatodra: nekem is nagyobb, gondolom mert jobbkezes vagyok. De ha +nézed a combjaid sem egyforma.
2014. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom.


De most arra vagyok kíváncsi hogy ez hogy a jobb kezem jobban feszül mint a másik jobban érzem, az baj?

2014. okt. 22. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma már te vagy a 2. kérdező, aki csak jobb kézzel recskázik. Próbáld ki ballal, mennyei élmény lesz.

A magamhoz nyújtom a alkarom, azt jelenti, hogy felemeled a kezed? Hogy is lehetne egyszerűbben leírni? :D

2014. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fel kell hozni a balodat. Kicsit néha terheld meg jobban, de vigyázva, nehogy átess a ló túloldalára!
2014. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, nem értem ahogy fogalmaznak egyesek (főként a fiatalok). Összefüggéstelen, értelmezhetetlen. Egyszerűen nem értem. Nincs már fogalmazás óra, vagy csak lustaság? Na mind1.


A problémára: Lemaradt testrész esetén gyakori az ilyesmi.

Valószínűleg a bal bicepszed gyengébb/kisebb, és ezért a gyakorlatok kivitelezése sem tökéletes. Beszáll a váll/másik kar (gyakorlattól függően). Nyilván nem tudom milyen gyakorlatokat csinálsz, igyekezz olyanokat választani, ahol stabilizált a könyök, és külön külön kézzel kell végezni. (scott padon egykezessel pl)

A másik hogy vegyél visszább a súlyokból (mind2 kar esetében), és minden idegszáladdal a bicepszedre koncentrálj. Az se baj ha úgy érzed hogy túl könnyű a súly, és sok ismétlés menne. Ilyenkor lassabban csináld a gyakorlatot (2-3mp összehúzás, 4-6 leengedés). Ez kellően terhelővé teszi majd neked.

2014. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!