Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb vállra? Mellről...

Melyik a jobb vállra? Mellről nyomás állva kétkezessel? Vagy vállból nyomás egykezessel?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy lelkes amatőr véleménye: A mellről nyomás nem tesz jót a gerincnek. :D Aztán elhet, hogy marhaság, de én így hallottam. Az egykezessel történő nyomás, amit ülve végzel kitámasztott derékkal szerintem nem annyira megterhelő. :D Bár mindjárt jönnek a hozzáértők és megmoondják. Erre kíváncsi vagyok, ha már így hozzászóltam.
2014. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
UI: Megvan Arnold nyomásnak hívják. :D
2014. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Állva nyomáshoz ha nagy a súly, akkor nem árt övet venni. Egyébként nincs olyan, hogy mindenkinek ugyanaz a jó. A legjobb, ha váltogatod hetente, nálam az jött be, ha variálom a gyakorlatokat.
2014. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak tarkóról ne nyomjatok, akinek nem eléggé kötött a válla simán szétszakadhat a rotátorköpenye.~~> Igen az IFBB Prok ezért szokták. Mellről nyomásnál pedig arra figyeljetek, hogy a szátok vonalánál lejjebb ne menjen a rúd mert akkor fölösleges terhelést kap a tricepsz, valamint nagyobb a sérülés veszélye.


Nincs jobb gyakorlat, olyan van, hogy nektek mi jön be. Érdemes variálni.

2014. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én meg 2 db egykezessel csinálom állva fej felé fordított tenyérrel.Így is jó?
2014. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az erősember, erőemelő stílus nincs vele semmi baj, csak vigyázz a derekadra ne dőlj hátra, mert szükségtelen terhelést kap a derék. Montez írta hogy öv is képbejön ilyenkor.
2014. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nagy súly relatíve mit takar? Egyébként vállra mik a leghatásosabb gyakorlatok? Ami szabadsúlyos erősember stílusú.
2014. okt. 29. 21:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyomó gyakorlat a legfontosabb, aztán oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés v. döntött törzsű evezés mellkashoz. Legyen hibátlan a végrehajtás hogy ne sérüljön meg az ember, a nagy súly az relatív :D mondjuk 10ism szám alatt.
2014. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagy súly az, amibe kb 6-8megy.
2014. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Döntött törzsű evezés mellkashoz? Az evezés vállra is jó?

Ti hány kilóval végzitek? Mi számít már nagyobb súlynak? Amúgy az igaz, hogy a váll jobban szereti a magasabb ismétlést, kevesebb súllyal?

2014. okt. 29. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!