Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valóban hatékonyak a fehérjepo...

Valóban hatékonyak a fehérjeporok? Ti jobban érzitek a fejlődést, ha ezzel egészítitek ki az étrendeteket?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem pl. rossz tapasztalatom van a fehérjeporokkal. Kb. 10 éve testépítek, de eddig egyetlen olyan készítményt sem sikerült szednem, aki kb. 5 nap alatt ne okozott volna hasmenést, vagy puffadást. Eleinte persze tejsavókoncentrátumokkal próbálkoztam, aztán átálltam izolátumokra, sokféle márkával próbálkoztam, de valahogy mindig az elfogyasztásuk után éreztem hogy mocorog a hasam.


Ezt normál kajával sosem éreztem. Érdekes módon a protein szeleteknél sem érzem. Lehetséges, hogy a folyékony állag miatt van ez a hatás?

Általában 30-40 g port kevertem el, és utána ilyen furcsán telítettnek éreztem magam, inkább rosszul esett. Normál kajával (hús, rizs, zöldség) ilyen sosem fordult elő.


Ugyancsak megtapasztaltam azt is, hogy amíg fehérjeporoztam, napi 2 turmixszal, sok pattanásom volt a hátamon, karomon és baromi büdös volt a testszagom a hónaljamnál. Amióta leálltam a porokkal és csak húst eszem meg sajtot, elmúlt a testszag és nincs egy darab pattanásom sem. Ezt hogy lehet ha elvben ugyanannyi a proteinbevitelem normál kajával is?


2014. nov. 27. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nálad nem jön be, akkor ne iszogass proteinturmixot. Ennyire egyszerű. Nem vagyunk egyformák. Nekem nincs gondom vele.
2014. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dogmatix91 ***** válasza:
A pattanás általában laktózérzékenység miatt van. Egyébként én észreveszem a "hatását". Ha nem iszom, akkor begyullad a sípcsontomnál az izom (tibialis anterior a latin neve, magyarul nem tudom). Amikor csak konditerembe jártam nem vettem észre ha abbahagytam, de mióta CrossFitezem a megnövekedett terhelést megérzem. Azt hozzá kell tennem, hogy én anyagilag jelenleg nem engedhetem meg magamnak a tiszta kajálást. Ha normálisan kajálnék valószínű nem kéne külön proteint vennem.
2014. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!