Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeléskor a burgonya és a...

Tömegeléskor a burgonya és a tészta belefér? Vagy csak a rizs és a zab?

Figyelt kérdés
2014. dec. 3. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szénhidrátnak jó a burgonya és a tészta is.
2014. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát igazából az egészséges a rizs, zab lenne, de az már olyan dolog, hogy ha nem csinálod versenyszerűen el lehet tekinteni tőle! A tészta nem igazán egészséges ha nem barna lisztből van! De ha nem versenyszerűen csinálod akkor belefér simán a burgonya és a tészta is!
2014. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen feketén-fehéren csoportosítani akarjuk, hogy ez egészséges, az meg nem, akkor a barna lisztes tészta ugyanannyira szar, mint a fehér lisztes.
2014. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ez lol! A mai világba van olyan hogy egészséges ? Félreértés ne essék én irtam rosszul, egészségesebb, mint a fehér liszt, mérföldekkel!
2014. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért?
2014. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű liszt a gabona magján kívül a héját is tartalmazza.Ez megnöveli a liszt rosttartalmát! Nem mellesleg több benne az ásványi anyag és a vitamin is! A fehér liszt értelem szerűen nem tartalmazza a mag héját ami emésztéshez szükséges fontos tápanyagokat tartalmaz, csak fehérje és szénhidrátból áll ami hosszútávon nem a legegészségesebb!
2014. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

-a barna kenyérről beszéltél, nem a teljes kiörlésűről

-mikrotápanyagot nem a gabonákból akarunk nyerni, hanem a zöldségekből, gyümölcsökből és a vitamin tápkiegekből

-rostot is zöldségből akarunk bevinni

2014. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát pontatlan voltam ami az én hibám ezért bocsánatot kérek! Abban egyet értek, hogy a zöldség a megfelelő a vitamin bevitelre!De egyébkén kenyérről szó sem volt csak is barna lisztről amit én teljes kiőrlésűnek akartam volna szánni! De egyébként száz szónak is egy a vége a teljes kiőrlésű lisztből készült tészta sokkal egészségesebb mint a fehér lisztből! Testépitők is megerősitették bennem a dolgot miszerint teljes kiőrlésű kenyeret,tésztát stb. lehet enni tömegelés közbe de a fehér lisztet felejtsem is el! Nem azt mondom, mert ha tehetném akkor azt is hanyagolnám már mint a teljes kiőrlésű dolgokat, de az már luxus lenne mert nálunk mindenki teljes kiörlésű termékeket eszik ezért gazdaságosabb jelenleg nekem is azt enni! Egyébként még a burgonyára is azt mondták, hogy rizzsel helyettesitsem ha lehet mint ahogy a péktermékeket is!
2014. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fehér lisztről és a fehér kenyérről kb ugyanazt lehet elmondani.

A tk lisztet pártolni a fehérrel szemben szerintem semmi értelme. A glikémiás indexünk majdnem ugyanannyi, "egészségesnek" meg kb ugyanolyan egészséges.

2014. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

#8!

"De egyébként száz szónak is egy a vége a teljes kiőrlésű lisztből készült tészta sokkal egészségesebb mint a fehér lisztből! Testépitők is megerősitették bennem a dolgot miszerint teljes kiőrlésű kenyeret,tésztát stb. lehet enni tömegelés közbe de a fehér lisztet felejtsem is el! Nem azt mondom, mert ha tehetném akkor azt is hanyagolnám már mint a teljes kiőrlésű dolgokat, de az már luxus lenne mert nálunk mindenki teljes kiörlésű termékeket eszik ezért gazdaságosabb jelenleg nekem is azt enni! Egyébként még a burgonyára is azt mondták, hogy rizzsel helyettesitsem ha lehet mint ahogy a péktermékeket is!"

Ezt hívják úgy, hogy broscience. Te pedig "esküszöl rá", hogy igaz.


Amikor rizsről beszélsz, nem írod, hogy fehér vagy barna. Feltételezem, hogy fehér rizsről beszélsz.


Érvek Oriza mellett:

- a fehér rizs ugyanolyan mentes minden rosttól és ásványi anyagtól, mint a fehér liszt. Talán még mentesebb.

- A búzaliszt, amiből a fehér kenyeret sütni kéne (tehát nem a BL55-ös finomliszt, hanem a BL80-as búzaliszt) lassabban szívódik, vagy legalábbis lassabban lövi meg a vércukrot, mint a fehér rizs (kvázi alacsanyabb a a GI-je). Ez tény. Magamon is lemértem.

- Ha baj van a fehér liszttel, akkor baj van a TK liszttel is. Ezt a bajt gluténnak hívjuk.

- A gabonarostban lévő fitátok vélhetően csapdába ejtik a gabonahéjban lévő ásványi anyagok és nyomelemek jó részét, ezért lehet hogy a TK liszt mikrotápanyagokban gazdagabb, csak éppen ezek nem szívódnak fel. Ha nem hiszed, olvasd el egy vas-táplálékkiegészítő betegtájékoztatóját.

Ettől egyébként még én is a TK kenyeret választom, ha tehetem, de a dolog nem olyan fekete-fehér, mint ahogyan leírtad.

- rostot és ásványi anyagot tehát zöldséggel viszünk be, nem gabonák héjával.

- a burgonya is elég gyors, de mehet, csak nem kell szétfőzni. Több benn a rost és az ásványi anyag, mint a fehér rizsben.

2014. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!