Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy edzek "funkcionálisan"...

Hogy edzek "funkcionálisan" ha nem guggolhatok?

Figyelt kérdés

Persze kérdéses mi a funkcionális. Nekem az ami úgy mozgatja az izmokat ami a hétköznapi életben is előfordul.


Nagyon szívesen guggolnék és felhúznék csak a gerincem miatt nem ajánlatos nagy súlyokkal. Csak nem mondták mi a nagy. Ezek fontos gyakorlatok és én ráadásul szívesen csinálnám is.

Mit csináljak helyettük, hogy hasonlóan terheljem ugyanazokat az izmokat. Lábhajlítás és nyújtás szoktam, de nem életszerű.

Bell?

Thruster? Ott is dolgozik a comb. Marad a saját súlyos? :-(

Az elöl guggolás is káros?

Belezhet egyáltalán pici gerincferdüléssel?

Crossfit jobb vagy rosszabb a gerinc számára a bellhez képest?



2014. dec. 5. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem komoly a gerincferdülés, és nincs belőle semmi problémád, akkor nyugodtan csinálj guggolást, felhúzást. Fokozatosan növeld a súlyt, hogy a gerincmerevítő izmok megerősödjenek. Ez még javíthat is a gerincferdülésen, de rontani biztos nem fog.
2014. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bell alatt kettlebellt értesz? Mindenképpen jobb a kettlebell, mint a CrossFit. Ha budapesti vagy, ajánlom Balázsik Anikó SFG-t, aki kifejezetten gerinc-problémásoknak tart órákat.

Egyébként csinál egylábas guggolást. Ha szabályosan megy, kb annyira terheli az alsótestet, mintha a saját testsúlyodnak megfelelő súllyal dolgoznál anélkül, hogy a gerincedre komolyabb nyomást fektetne.

2014. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!