Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit és hogyan edzek ha ezek a...

Mit és hogyan edzek ha ezek a célok ennyi évesen?

Figyelt kérdés

Betöltöttem a harmincat.Átlagos alkatom van. Tudok húzódzkodni,tolódzkodni 10-10, megy a L- tartás 10 másodpercig.

Egy ideje edzek súlyokkal is teremben.

A kérdés mit edzek ha a célom az egészség és az erő növelése. Az egy alkalommal megemelhető legnagyobb súlyra törekvés ill. jó lenne mellé egy jobb állóképesség.

A gond,kisebb gerincferdülés,bokasüllyedés,recsegő térdek, de nem fájnak.

Milyen erőnlét edzés ajánlott? Saját súly, konditerem,kettlebell,kevert?

Úgy szeretnék erőt növelni,hogy izmot keveset szedjek fel. Erre olvastam, hogy a statikus tartások jók.

Különös tekintettel a törzsemet szeretném edzeni,nagyon megerősíteni !!

Szóval?



2014. dec. 6. 16:44
 1/3 anonim válasza:
box
2014. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően erőemelő edzés, bár nem tudom hogy az említett problémákkal mennyire kellene erőltetni. Alapos bemelegítés mindenképp.

Statikus tartások csak kiegészítésnek jók, sokat ne várj tőlük szerintem.

Saját testsúlyos edzés jó, de nem kifejezetten arra való amire gondolsz, bár az is igaz, hogy haladó szinten nem gyenge benne az ember.

Kettlebell szintén nem kifejezetten erre való.

2014. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 - palilaci - ***** válasza:
100%
Hidd el nem megy könnyen az izomnoveles. Ha nincs hozzá kajad akk nemigen fogsz izmosodni kiveve ha valami csodagenetika vagy. Eronovelesre: guggolas, felhuzas, fekvenyomas. Allokepessegre elmehetsz futni vagy tenyleg nagyon jo a box is. De az uszas is nagyon jol atmozgat.
2014. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!