Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 18 éves leszek decemberbe.172...

18 éves leszek decemberbe.172 cm vagyok, és 57 kg. kicsit már frusztrál, hogy mindenki erősebb/izmosabb nálam!? Többi lent.

Figyelt kérdés

7évig fociztam,két hónapja álltam le vele.naponta fél órát edzem,nem néz ki rosszul a testem,nem panaszkodhatok,csak az zavar,hogy akár hogy próbálom,de sehogy sem sikerül felszednem kilókat,hogy nagyobb kezem legyen,néha még tojást is iszok nyersen,de nem érzem a változást,a proteint meg nem nagyon akarom alkalmazni,számtalan olyan ember van,aki a protein nélkül is elérte amit akar. :) aki tudna segiteni esettleg egy jó étrend,edzés terv,stb az légyszives segítsen!előre is köszi mindenkinek! :)

u.i.:agyhalottak kiméljenek a hülyeségektől :)


2014. dec. 7. 16:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem,hogy voltam orvosnál is,volt egy kisebb balesetem,le estem a létráról,és a bokámat lekellett röntgenezni,akkor még az orvos hozzátette,hogy még növésben vagyok,meg hát ugy nézek ki mint egy 15 éves,nincs még teljes szőrzet a lábamon,szakállam sincs még,csak pölyhösödik..
2014. dec. 7. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Jobb esetben csak későn érő típus vagy. Ha jobban beindul a férfiasodás, jobban szőrösödsz is majd, nőhetsz is még, és izmosabb is leszel. Sokan huszonéves koruk elejéig is nőnek, míg más már 15 évesen eléri a végső testmagasságát.

Rosszabb esetben ez lehet hormonzavar is, kevés tesztoszteront termel a szervezeted. Ezzel mi nem tudunk mit kezdeni; irány az orvos!


Akárhogy is van az edzés nem rossz ötlet, csak okosan kell csinálni. A kemény súlyzós edzés növelheti is a tesztoszteronszintedet. De nem napi félórában kell csinálni, hanem hetente háromszor egy órát. Mondjuk hétfőn, szerdán és pénteken.

Először teljes testes edzések menjenek, minden alkalommal meg kell mozgatni minden fontosabb izomcsoportot.

Karra még nem kell külön edzeni, mert az kap más gyakorlatoknál, és én a helyedben hasra és vádlira sem edzenék, mert ilyen soványan az alapgyakorlatokat kell erőltetni és nem feleslegesen pazarolni az időt és energiát (a nehezen bevitt kalóriákat).

Így néz ki egy teljes testes edzés;


Bemelegítés

1. 4x10 Guggolás

2. 4x10 Fekvenyomás

3. 4x10 Felhúzás

4. 3xamennyi megy Húzódzkodás

5. 3x10 Mellről nyomás állva rúddal

Nyújtás


Ennyi! Lehet hazamenni, enni és aludni.


Tojást nyersen ne egyél! Tejsavóprotein koncentrátum, sőt tömegnövelő viszont nyugodtan mehet!

Jó étrend;

Napi 143g fehérjét, 573g szénhidrátot és 57g zsírt kell megenned.

Fehérjeforrások; hús, hal, tojás, sajt, túró

Szénhidrátforrások; a legjobb a rizs és a zab, de te nyugodtan ehetsz burgonyát is meg minden, csak legyen meg a megfelelő ch-mennyiség.

Zsír: Omega3 kapszula, lenmagolaj, magvak.

Zöldség mehet sok a rostok miatt.

Te gyümölcsöt is nyugodtan ehetsz, nem kell félne a gyümölcscukortól, hogy amiatt elhízol.

A legsablonosabb testépítő kaja; csirkemmel+rizs+zöldség.

Vegyél vitamincsomagot és egészítsd ki +c-vitaminnal.

Ha nem nő a súlyod, akkor tovább kell emelni a szénhidrátot!


Nagyjából ennyi!

2014. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nem hiszem,hogy a tesztoszteron termeléssel van gond,mert egyre jobban látom,hogy szőrösödöm,szóval nem hiszem,hogy az a baj :)
2014. dec. 7. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem. Vélhetőleg semmi baj sincsen. Eddig egyszerűen azért nem izmosodtál, mert keveset ettél. Ha kalóriapluszban lettél volna, akkor a testsúlyod mindenképpen nőtt volna (ha ez nem is feltétlenül izom lett volna). A napi félórás edzéseid is elég szarok lehettek, nem karra kell gyúrni ha nőni akarsz, hanem alapgyakorlatokat csinálni.


Az előző hozzászólásomban már leírtam, hogy szerintem hogyan kéne csinálnod!

2014. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem.köszönöm szépen a válaszodat.Rendes tőled! :)
2014. dec. 7. 17:13
 6/7 Musclemore ***** válasza:

"u.i.:agyhalottak kiméljenek a hülyeségektől :)"(kíméljenek...)

Amit előtte írtál az alapján te vagy az agyhalott.

Olvass utána a dolgoknak-Sárga kapszula(ingyen letölthető "könyv")

Többet nem írok, túl fárasztó.

2014. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben Muscle,te biztosan mindent tudsz! :) köszönöm azért a te válaszod is
2014. dec. 9. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!