Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó volt ez a mell-tricepsz edzés?

Jó volt ez a mell-tricepsz edzés?

Figyelt kérdés

mell:

Fekvenyomás egyenes padon: 8, 7, 6

Fekvenyomás Ferdepadon: 9, 8, 7, 6

Csigás keresztezés: 12, 12, 10

Tárogatás peck-deck gépen: 10, 8, 8


Tricepsz:

Szűknyomás: 10, 8, 6

Tricepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval: 8, 7, 6

Letolás csigán: 12, 10, 8



2014. dec. 23. 12:16
 1/5 Szeressük egymást ***** válasza:

Én semmiben sem megyek 8 ismétlés alá.

Tricepszre én nem csinálnék szűk nyomást. Helyette inkább tolóckodnék.


Mellre pedig tárogatáshoz jobban preferálom a gépek és csigák helyett az egykezes szabad súlyokat.

2014. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak szálkásítok és gondolom h az izom és erő megtartása szempontjából jobbak ilyenkor az alacsonyabb ismétlések, nem?
2014. dec. 23. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
De igen, szálkásításkor lehet jobb, hogyha van egy kicsi erőedzés. Amúgy nem volt rossz, de egy edzést nem lehet megítélni önmagában. Jó gyakorlat-választás után az ismétlésszámot kell nézni, annak viszont változnia kell idővel, és a hatásossága eltérhet személyenként. Ha neked így jó, akkor jó volt, neked kell eldönteni, viszont és mell után tuti nem tricepszeznék, ennyi nyomástól még a válladat is leedzed fullra, így én nem tudok tricepszre koncentrálni.
2014. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Forditva legyen. 6-7-8
2014. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első válaszolót nem értem... 8 ismétlés alá pedig néha illene menni, hogy több erőt építs, ami a testépítésben is támogatni fog (valamint, ha nehéz súlyokkal is dolgozol néha, az jót tesz az izmok "töménységének", keménységének). A szűknyomás is egy teljesen jó gyakorlat. Persze mindenki más.
2014. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!