Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sokszor mondják, hogy ilyen...

Sokszor mondják, hogy ilyen szálkásan nem hozható ez a forma. Van erre valami törvény/index?

Figyelt kérdés

Mint pl. a McDonald-modell.

Van ilyen szálkásságban is.

Pl.:

10% tzs -> 12 kiló izom

6% tzs -> 9 kiló izom

20% tzs -> 18 kiló izom

Létezik ilyen?

Ha nem, miért nem?


2014. dec. 27. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemtudok róla, de ha azt nézzük, naturálon már 10% alatt igencsak előjön az izomvesztés is, de valaki még tömegben így is hozza a naturál genetikai potenciált, akkor az már gyanus. De ez egy szubjektív vélemény.
2014. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Naturálban 10 százalék tzs alat a leépítő(katabolikus) folyamatok már nagyon erősek és mire elérnél 5-6%-ot az izomzatodat is feláldoznád. Ugye mondanom sem kell hogy bizonyos gyógyszerekkel sokkal könnyebb zsírt veszteni, miközben ezek még védik az izomszövetet.
2014. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és aki alapból 8-9% körül van.Nincs nagy tömeg rajtam de nem zsírosodom egyáltalán.Naturál vagyok
2014. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Én is ilyen extrém-ekto vagyok, erre kíváncsi lennék.


De létezik-e ilyen általános index, hogy naturálban bizonyos testzsír mellett mekkora a max tömeg, amit el lehet érni?

2014. dec. 27. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:

A tesztorszteron lap szerint a maximális izompotenciálod Testmagaság-100 = tömeg 5-6% testzsírral. Bár ezt elég nehéz elérni. De matematikailag:


Ha 170cm vagy a maximális genetikai potenciálod 70kg 5% testzsírral. 10% testzsírral a tömeged 73,5 kg. 15% testzsírnál 77kg ugyanazzal az izomtömeggel (ha jól számolok, de lehet teljesen rossz úton vagyok :D).

2014. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem így gondoltam, de ez jó kiindulópont.


"Ha 170cm vagy a maximális genetikai potenciálod 70kg 5% testzsírral. 10% testzsírral a tömeged 73,5 kg"


Én úgy tudtam, hogy nagyobb zsír mellett nagyobb izomtömeg hozható, tehát nagyobb zsír mellett az izompotenciálom is nő. Rosszul gondolom?

2014. dec. 27. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemegészen, mivel genetikailag kódolt, mekkora izomtömeget építhetsz maximum. Viszont zsírt szinte akármennyit építhetsz, csak egyesek hamarabb elpatkolnának diabéteszben.


Az más kérdés, hogy nemlehet izomtömeget növelni zsírmentesen, persze ezalól kivételek lehetnek az extrém ektomorf alkatúak. Náluk viszont annyi a hátrány, ők izomtömeget is nehezebben szednek fel. Tehát egy ektomorf sose lesz olyan tömeges mint egy endo, de egy endo sose lesz olyan száraz mint egy ekto. (naturálon).


Nagyobb kalóriaplusszal hamarabb jön az izomtömeg, gyorsabban lehet izmot felszedni, mint kis kalóriatöbblettel, ez ugye magával vonzza a nagyobb zsírgyarapodást is. De ez nem jelenti, hogy nagyobb izomtömeg szedhető így fel, csak azt, hogy gyorsabban.


De ha valamiben tévednék, nyugodtan lehet javítani.

2014. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már minden világos :)
2014. dec. 27. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!