Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet hogy hülye kérdés, de...

Lehet hogy hülye kérdés, de 100g zablisztben ugyanannyi CH van mint 100g zabpehelyben?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 18:15
 1/8 anonim válasza:

Terméke válogatja..


Zabpehely: Fehérje: 14,4 CH:64,3 Zsír:6,8


Zabliszt: Fehérje 12,5 CH:58 Zsír:7

De van pl 71,3-s zabliszt is

2014. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj nehéz kérdés!


Melyik a nehezebb: 1 kiló alma, vagy egy kiló körte?

2014. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
2-ról eszembe jut még ált. fizika tanár által feltett kérdés. :D Melyik a nehezebb 1 kg tollpehely vagy 1 kg vas? :D Az idióta előttem a VAS, hát jó hogy a vas. XDDDDDDDDDDDDDDDDD
2014. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

A gyártástechnológiából adódóan lehet különbség a kettő között, de nem lényegi.

Egyazon gyártónál kéne megnézni a két termék tápérték adatait, mivel ő elvileg ugyanabból az alapanyagból állítja elő. A Cerbona zabpelyhet és zabpehelylisztet is gyárt. Azt nézd meg egy boltban és hasonlítsd össze.


Jobbat kérdezek:


Ha zabpehelyre az van írva:

Szénhidrát:59 gramm

alá: ebből cukor: 1 gramm

alá "ebből nélkül": rost: 10 gramm

Akkor most mennyi ch-val kell a zabpelyhet beleszámítani a napi bevitelbe? 59 grammal, 59-10 grammal, vagy 59+5 grammal (mert a 10 gramm rostnak kb. fele vízoldékony és ez esetben passzolna az érték a Builderen megadott 64 grammos értékkel, amire csak azért teszek említést, mert általában jó átlagértékeket ad meg a táblázatuk)?

2014. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nem kell külön számolgatni azt, hogy adott termékben mennyi a rost, ez független a CH-tól számításilag. Tehát az 59 CH, az 59 CH. Lehet létezik más értékekkel bíró zabpehely a gyártástechnológia miatt, ahogy te is írtad. Ezért célszerű a konkrét termékkel számolni.

A rostról meg úgy tudom, hogy külön számítás, célszerű számon tartani, hogy mennyit viszel be egy nap, de ez nem kell a számításban a CH-hoz kavarni. Csak kell egy minimum rostbevitel és kész.

Legalábbis én így tudom és így csinálom.

2014. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
mivel a rost felszívódási arányát egyéne válogatja ezért a ch-hoz kell csapni. a zabpehely esetében nem is olyan gáz ha nem számolod bele de a rostosabb dolgok esetében gallyra verhető vele a diéta.
2014. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

#6!


Na ez az! Pont emiatt vagyok elakadva én is. Ezért van gáz a teljes kiőrlésű cuccokkal, a hüvelyesekkel, de még a zöldségekkel is (bár a zöldséget nem számolom bele a makróba, mert a napi adagomat megeszem belőlük, függetlenül attól, hogy tömegelés vagy szálkásítás van).


Gyártója válogatja, hogy ki hova érti a rostot a tápanyagadatok megadásánál.

Mi a megoldás? Van egyáltalán?

2014. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én 100%, hogy beleszámolnám, hiszen az is benne van a pakliban, hogy az egész felszívódik. Senki nem fogja tudni megmondani neked mekkora ezaz arány.

Szálkásításnál mindenképpen számold bele szerintem.

2015. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!