Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincferdüléssel testépítés?

Gerincferdüléssel testépítés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy elszeretnék kezdeni edzeni de gerincferdülésem van. Őszintén szólva nem voltam se orvosnál, se sehol. A tartásom annyira nem rossz mint amennyire másoknak is. Pl van egy ismerősöm ő rajta nagyon látszik hogy gerincferdülése van, rajtam azért annyira nem. Elkezdhetek így edzeni? Esetleg nem végezhetek hát edzést?:D:D:D:D


Vagy mik a hátrányaim?


Egyébként nem hátrálok meg az edzéstől, belekezdek így is úgy is mert szeretném csinálni, csak érdekelnek hogy mik lehetnek a "mellékhatások".


2014. dec. 28. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ortopédusnál érdeklődj. Így látatlanba nem tudjuk megmondani, hogy milyen fokú a gerincferdülésed, még ha te azt is mondod, hogy nem olyan durva, mint egyeseknek, a csontjaidat te sem látod. Ha tényleg nem durva a ferdülés, akkor valószínűleg az ortopédus elmondja, milyen gyakorlatokat ne csinálj, de egyébként edzhetsz.
2014. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem háti kifózisom van, egy két csigolyám el is van deformálódva, a csigolyák közti porc elvékonyodott egy két helyen. Ez az átlagosnál picit durvább gerincferdülés. 12 éves korom óta edzek, most egy éve súlyzós edzéssel foglalkozom. Mióta kondiba járok azóta javult a hátam. A lényeg hogy figyelj oda minden gyakorlat helyes végzésére, és ne erőltesd a nagy súlyokat ott ahol bezavarhat a gerinced. Ilyen például döntött törzsű evezés, vagy guggolás. Ezeket is csinálhatod csak inkább figyelj oda a helyes végrehajtásra, és a nagyobb ismétlésszámra. A gerincferdülés egyik főbb oka az ízületek és az izmok merevsége, figyelj oda hogy mindig eléggé lenyújtsd minden izmot. Egy lábedzés után is le kell nyújtanod méginkább mint akinek nincsen gerincferdülése, mert ha a térded nem funkcionál helyesen, akkor emiatt a csípőd sem fog ami már kihat a háti gerincre. Mindenképpen menj el ortopédushoz.
2014. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat majd meglátom mi lesz még.
2014. dec. 29. 02:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Döntött törzsű evezés helyett csinálhatsz inverz evezést is.
2014. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fontos hogy gyógytornázással kezdj először. Szintén gerincferdüléses vagyok, és elmondhatom, hogy egy hát gyakorlatot se tudtam volna helyesen kivitelezni, ha előtte nincs gyógytornázásom. Ott megedzik azokat a mélyizmokat amik a tartáshoz nagyon sokat adnak, és egy jó alap az edzéshez. Orvosok mindenképp azt fogják mondani hogy ne edz ilyen háttal, gyógytornász erre is adhat tanácsot, hogy hogyan csináld, hogy ne szakadj bele, és ne csinálj semmi gondot, sérülést.


Ha csak szimplán belevágsz az edzésbe, valószínűleg a mélyizmok még jobban lemaradnak, és az erős hátad ellenére rossz lesz a tartásod. Gerincferdülés miatt pedig még sanszos hogy valamelyik izmok lemaradnak a fejlődésben, és ez ronthat az alapproblémádon (gerincferdülésen).


Lényeg a lényeg hogy 2 hónap gyógytornát mindenképp ajánlok előtte, de úgy, hogy otthon is rendszeresen csinálod az előírt gyakorlatokat. Pikk pakk helyrerak mindent ami kell, és biztos nem lesz utána gondod vele. Én kicsit elrontottam, keveset tornáztam, és emiatt elején sok gondom is volt edzésen ezzel azzal.

2014. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mai egészségügybe nagyon kevés hozzáértő ember van. Gondolok itt arra amikor nekem azt mondták hogy ne egyek táplálékkiegészítőket mert doppingszer van benne, mutattak olyan gyakorlatokat amit laikus szemmel is meg lehet állapítani, hogy mindent eddz csak az adott izmot nem. Gyógytorna viszont ilyen esetben kötelező, csak ne higgy el mindent amit mondanak, nézz utána mindennek
2014. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. jan. 1. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!