Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rosszul edzek, vagy egyszerűen...

Rosszul edzek, vagy egyszerűen nem vagyok hajlamos az izomlázra?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a negyedik edzésem, a gyakorlatokat magamhoz képest nagy terheléssel csináltam, ennek ellenére sehol semmi izomláz, pedig durva fájdalomra számítottam. Eddig még egy edzés után sem voltak kellemetlenségek. Létezik olyan, hogy olyan a genetikám, hogy nincs izomlázam?
2014. dec. 30. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs. Lehetsz kevésbé hajlamos izomlázra, de ha most kezdted, és nincs fittséged, akkor az izomláz elkerülhetetlen.

Mondjuk elképzelhetetlennek tartom azt is, hogy bármi izommunka után ne legyen akár egy minimális izomlázad.

Leírnád az edzésedet?

2014. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet van ilyen ember akinél nincs izomláz.Nekem 3év edzés után is van mindig mellre,lábbra,hátra,tricepszre.Igaz nem olyan vészes izomlázak de azért érzem.Akkora súlyokat használj amivel ha meg szakadsz se tudsz többet mint 10 ismétlést.Ha akkor sincs izomláz akkor valóban nem vagy hajlamos az izomlázra.
2014. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap bicepsz gyakorlatoknál kicsit túlbecsültem magam és az utolsó sorozatnál már a 10-et sem tudtam megcsinálni, guggolásnál meg remegett a lábam, szóval nem hinném, hogy nagyon alacsony súlyokkal dolgoztam volna, egyszerűen nem értem mi lehet a baj.
2014. dec. 30. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kezdõ vagy, teljes testes ÁTMOZGATÓ edzést végezz.

Az is elegendõ terhelést nyújt az elsõ pár hónapban.

2014. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami biztos nem stimmel. Írd le a teljes edzésprogramod.

Valószínű amúgy, hogy nem vagy hajlamos az izomlázra, de ennek csak örülni lehet. Izomláz nekem is csak első 2 hétben van maximum, utána már szinte soha. Lehet az is hogy viszonylag fitt voltál előtte is. Volt edzésmúltad? Végzel rendszeres testmozgást/fizikai munkát?

2014. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Nekem sincs soha, csak a legelső edzés után volt egy durva izomlázam,azóta sem. Az intenzitással nálam tuti nincs gond.
2014. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Van aki nem hajlamos rá.
2014. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az első edzés volt halálos,utána csak a lemaradt izomcsoportokban volt minimális izomláz.
2014. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!