Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az mitől van hogy a lábtolótól...

Az mitől van hogy a lábtolótól megfájdult a derekam? Nem a gerincoszlopom. Hanem egyszerűen csak a derekam. Meg néha érzem a fenekemnél a csontomat is a gerincoszlopom alatt.

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak nagyon merev a derekad. Lábazás után érdemes a derekat is nyújtani. Emellett figyelj arra lábtolásnál, hogy derekad legyen leszorítva és NE emelkedjen el, mint ahogy guggolás közben se szabad begörnyedni.
2014. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta, valószínűleg elemelkedik a derekad. Ez általában akkor fordul elő, ha túl mélyre engeded a súlyt, vagy ha merev a bokád.
2014. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ez mennyi idő még elmúlik?
2014. dec. 28. 17:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy gyenge az alsóhátad? Arra edzel valamit?
2014. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Magától nem fog elmúlni. Tenni kell érte. Ha merev a derekad/bokád akkor az nyújtás nélkül sose lesz jó, de megfelelő nyújtás mellett is hosszabb idő (ez nyilván állapottól függ). Ha a derekad emelkedik el, akkor figyelj rá oda és nem fog megfájdulni. Ha így is megfájdul akkor valóban az lehet, hogy gyenge az alsó hátad. Felhúzást csinálsz?
2014. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem csinálok felhúzást. Lehet az a baj.
2014. dec. 28. 17:42
 7/12 anonim ***** válasza:
A hiperhajlítás is jó rá.
2014. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hiperhajlítást csinálom. 8-12es ismétléstartományban csináltam a lábtolást. Lehet h túl nagy volt a súly?
2014. dec. 28. 18:50
 9/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Felhúzást nem jó hanyagolni szerintem. Lehet, hogy mindenből közrejátszott egy kicsi. Túl nagy súly, gyenge alsóháti szakasz és kissé elemelkedő derék. Próbálj meg odafigyelni a derekadra, ha úgy is fáj akkor csökkents a súlyon és szerintem kezdj el felhúzni. Nem kell bődületes súlyokkal dolgozni, de egy remek gyakorlat csak figyelj, hogy feszes legyen a törzs és egyenes a derék.
2014. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de ha kitudtam nyomni 8-12szer akkor nem volt nagy a súly, nem?
2014. dec. 28. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!