Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vér- és vizeletvizsgálatkor...

Vér- és vizeletvizsgálatkor kiderült, hogy rosszalkodik a vesém. Az orvos és a családom, barátaim mind a táplálékkiegészítőt (tejsavófehérje) okolják, mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

"Mindennek az a hülye porozásod az oka!" Mondja anyám, egy tenyérnyi édesítőpöttyöt nyomva a markába, beleszórva a kávéjába.


Állítólag fehérje akkor jelenik meg a pisiben, ha túl sokat vittem belőle be. Már 2 éve 1.8-2 tskg fehérjét eszek minden nap.

Lehetséges, hogy nekem kevesebb is elég? Végülis minden ember máshogy működik, talán nekem megfelelő mennyiség lenne tömegelésnél csak 1-1,5g?



2015. jan. 5. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt olvasd át:


[link]

2015. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

jól látod a dolgot, az átlag amit mondanak az 2g, de ez is ugyan úgy változik egyénileg, mint minden más a metabolizmusban. szóval igen, elképzelhető hogy neked elég lehet 1,5g is, tegyél egy próbát.

szomorú, hogy az orvosok nem naprakészek. ezt úgy mondom, hogy orvosira járok, és én magam tudom, ha elmegyek egy dokihoz, hogy mi az amit elfogadok tőle, és mi az, amit még én is átgondolok, esetleg felülbírálok. szozmorú hogy ez van, de ez van, nem néznek utána annak amiről besézlnek, nem ismerik a tápálékkiegészítőket, mindenről azt hiszik, hogy szteroid. persze nem mindegyik, természetesen vannak kivételek.

2015. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Konkrétan az történt, hogy fehérjét találtak a vizeletedben? Mert annak több más oka is lehet (főleg más oka), pl. magas vérnyomás, fertőzés, a glomerulus szűrőrendszer egyéb problémái, mérési hiba, de egy marha érzékeny mérés mindig minden ember vizeletében fog találni valamennyit, mert valamennyi mindenkinek van. Pl. ez utóbbit nem tudva lehet egyből jajgatni, hogy "úristen, protejinúria".


Jó lenne tudni, hogy konkrétan milyen típusú fehérjét találtak és mennyit, mert ezen lehetne elindulni. Maga az a mondat, hogy "fehérjét találtak a vizeletben" még nem ad semmi komoly támpontot, amibe kapaszkodni lehetne. Ha komoly, különben is kérnie kéne az orvosodnak a további vizsgálatodat, beutalót kéne írnia.


Anyukád meg lehet azért használ édesítőt, mert figyelnie kell a cukrára, vagy csak simán úgy gondolja, hogy minimalizálja az egyszerű szénhidrátokat, vagy amblock az össz napi kalóriatartalmat, nem?

2015. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Aki meg leszavazgat feldughatja magának, hogy nincs jobb dolga. Tessék, itt van még egy lehetőség, hogy lásd, mennyire lesz4rom.
2015. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadjunk hogy mérés előtti nap edzettél. Ilyenkor jelzi a fehérjét a vizeletben, ami amúgy normális is. Velem is előfordult ez, előző nap este edzés, másnap reggel laborvizsgálat és a fehérje résznél ottvolt a pluszjel. Legközelebb mikor mennem kellett direkt figyeltem hogy előtte ne edzek és jó lett minden értékem.
2015. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég sok értéket megváltoztathat az edzés, ezért érdemes vizsgálat előtti pár napon inkább elhagyni.
2015. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!