Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el részeletesen leírva a fehérjeporok hatását (a hormonokra főleg)?

Figyelt kérdés
Szüleim nem engedik, hogy vegyek, mert mindig azt mondják, hogy növekvő (,növésben lévő) szervezetem van (16/F) és ezek meggátolnák a fejlődésemet. Mondtam már nekik, hogyha egészségtelen lenne akkor nem árulnák a boltok polcain, de erre azt mondták, hogy vannak káros dolgok a boltokban, mégis árusítják (pl: cola). Már 1 éve edzek, de előtte is jó passzban lévő gyerek voltam (vízilabdáztam és úsztam előtte). Fél éve konditerembe járok, heti rendszerességgel.

2015. jan. 7. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Itt egy cikk, ami nagyjából leírja: [link]

Régebben volt Drugs Bunny-nak is egy erről szóló videója, de azt most nem találom.

2015. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Véletlenül felpontoztam az egyest.

Amúgy az lenne a lényeg, hogy nincs hatásuk, nincs mit elmagyarázni. Nincsenek hatással a hormonrendszerre, ezek tápanyagok, amik felszívódnak a vékonybeledből és mennek a dolgukra, semmiféle hatásuk nincs.

2015. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fehérjeporok hatása olyan mint a fehérjéé. Leegyszerűsítve olyan a fehérjepor mint a kávé granulátum, a víz van belőle kivonva. A továbbiakban a fehérje hatásai már más téma, de ugyanaz a fehérje mint amit húsban/szójában/tejben megtalálsz és megeszel, csak ez szét van választva a "felesleges" összetevőktől (zsírok pl).

Fehérjékről lehet tovább tájékozódni, mire jó, vagy mit NEM csinál, de az sima alap makrotápanyag, azért eszel húst, hogy elég fehérjéhez juss. Na, csak fehérje porral egyszerűbb. Ennyi.

Ha meg az egészség az indok akkor nyugodtan ki lehet váltani csirkemellel a fehérje szükségleted, aztán amikor édesanyád már 12 kiló csirkemellet lesütött neked 2 hét alatt és unja is és számolgattok is kicsit otthon ,hogy mi éri meg jobban, akkor lehet lobbizni a porok mellett...

2015. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amiket írtak igaz, nem károsak, nincs semmilyen "hatásuk", de azért annyit hozzátennék, hogy nem létszükséglet, főleg serdülő korban, amikor amúgy is a leggyorsabb a növekedésed, sztem simán megvagy nélküle is, ha nagyon nem akarják engedni felesleges ekkora cirkuszt csinálni belőle. ha megvan a napi fehérjéd, akkor nem a poron fog múlni, max egyszerűbb edzés után gyorsan bevinni
2015. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a gondom, hogy nem mindig tudom bevinni a napi szükségletet, ezért ez egy egyszerűbb megoldás lenne
2015. jan. 7. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
kérdezd már me a szüleidet hogy ők maguk bevizsgálták a fehérjeport hogy így tudják?
2015. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd nekik hogy húst se egyenek mert az is "egészségtelen".
2015. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!