Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szedjek táplálékkiegészítőként...

Szedjek táplálékkiegészítőként fehérjét?

Figyelt kérdés

18/f vagyok 185 centi és 73 kg. Körülbelül 2 hónapja edzek. Első hónapban saját testsúllyal, a másikat már súlyokkal. Otthon edzem. Fekpad, scottpad, tárogatógép van eléggé változatos gyakorlatokkal. Sajnos most futni nem lehet sérülés miatt, de elég intenzíven bicajozok 2 naponta. És a köztes napokon pedig a taposó gépet nyúzom.

A táplálkozásra térve igyekszem odafigyelni. Eddig nagyon rosszul csináltam, mert volt olyan nap h 2x étkeztem összesen. De már a napi 4-5 megvan. Tésztát nem eszek. Inkább rizst szoktam még suliba is vinni. Vacsorára is edzés után müzlit eszek azt is "natúrt" tehát cukor meg hasonló nélkülit. Kenyeret ritkán eszek. Illetve rengeteg vizet iszok, és csak is ezt.

És a kérdésem az lenne ugye h érdemes e mellé fehérjét szednem? Ha igen milyet? Ami jó is és árban sem túl drága.

Még azt hozzátenném hogy alapjáraton is eléggé sportos testalkatom van.


2015. jan. 9. 09:35
1 2 3
 1/29 Titusztitusz ***** válasza:
15%
Speciális fehérje tartalmu étrendkiegészítőket felesleges enned...Sokkal hasznosabb, ha inkább igyekszel sok tojást-tejet-sajtot-babot fogyasztani...Ha megfelelő arányban eszed ezeket, semmi szükséged nem lesz pótlólagos fehérjebevitelre...
2015. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tojást gyakran szoktam enni, sajtból mindegy milyet fogyasztok vagy hogy hogyan? Értem ez alatt például rántott sajt. És a babot is milyen formába vagy mivel?
2015. jan. 9. 10:56
 3/29 anonim ***** válasza:
ameddig nem testépítés a célod, addig tök mindegy mit eszel, válasz egy szimpatikusat a sok táplálkozási dogma közül, aztán kövesd.
2015. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
A tej jobb fehérjeforrás, mint a fehérjepor. Ennél már csak a bab volt nagyobb f*aszág.
2015. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Az álltalam fentebb felsorolt élelmiszerek közös jellemzője az, hogy ÉRTÉKES ÉS GAZDAG FEHÉRJETARTALOMMAL BÍRÓ ÉLELMISZEREK...Éshát ugye mivel az ember biológiai értelemben véve még mindig a TERMÉSZET része, nem pedig a táplálékkiegészítőket gyártó vállalatok aktuális balekje,meg pénzkereseti donorja,(Már aki persze...)hát ez esetben a természet évmilliókon keresztül gondoskodott arrol, hogy MEGFELELŐ TERMÉSZETES ÉLELMISZEREK segítségével megfelelő mértékü fehérjebeviteléhez juthasson az emberi szervezet, kis odafigyeléssel...Éppen ezen elv okán nem szükséges patikamérlegen méricskélni a fehérjebevitelt, ha valaki úgy érzi hogy "kevés fehérjét visz be a szervezetébe", akkor az olyan illető fogyassza gyakrabban az addigi mértéknél a fentebb felsorolt élelmiszereket...Ennyi a lényeg csak...
2015. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy akár foglalkoznék a testépítéssel is. Ez a lábamtól is függ majd. Tehát akkor fölösleges venni?
2015. jan. 9. 11:29
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt a tej nem bír gazdag fehérjetartalommal, tejcukrot és zsírt viszont annál inkább tartalmaz, ugyanis az a csecsemők táplálására van.


Az pedig, amiben van 60 gramm szénhidrát, az nem fehérjeforrás. Jó, hogy már nem rizst ajánlasz fehérjeforrásnak, abban is van fehérje, sőt fehér a színe, szóval biztos nagyon sok fehérje van benne.

2015. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A sok laikus, hozzá nem értő úgy ossza itt az észt, a még keveset tudó kérdező meg elhiszi a sok marhaságot, mivel nem jártasak a témában.

Tituszb*szdmeg...


Nem is jövök többet erre az oldalra szerintem. saxxx, montez/sandorzsolt is lelépett, én sem maradok...

2015. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem felesleges. Gyorsan és egyszerűen kiegészítheted vele az étrendedet. Edzés után nagyon jó.
2015. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ne menjen már el mindenki :( Montez nekem is baromira hiányzik innen. Azóta hatalmasat zuhant lefelé a fórum :(
2015. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!