Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondi után mindig beteg...

Kondi után mindig beteg leszek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már vagy 3-4 hónapja próbálok rendszeresen járni terembe, de nem sikerül, mert 1-2 alkalom után már beteg leszek. Lehet, hogy semmi köze egymáshoz, sőt valószínű, de nem tudom, hogy ezzel mit lehetne kezdeni. Nagyon szeretnék végre rendszeresen járni, de mindig elkapok valamit és olyankor nagyon durván letudok betegedni.


Próbálom az immunrendszeremet erősíteni, egészséges ételekkel, immunrendszer erősítő teákkal, vitaminokkal, de hiába.


Direkt a sport témakörbe tettem és nem az egészségbe, mert hátha közületek más is járt így. Bármilyen jó ötletet szívesen fogadok, mert már nagyon szeretnék végre edzeni. Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L


2015. jan. 30. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
öltözz fel rendesen, aludj min. 8 órát naponta, és moss kezet edzés után.
2015. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

napi egyszer vagy kétszer 1000 mg c vitamin

és egy multivitamin, ami esetedben lehet egy gyengébb pl actival max, vagy eurovit, vagy erősebb, sportpecifikusabb multivitamin, tápszergyártók termékeként.

2015. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kajád rendben van?
2015. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nem tudom, hogy hogyan kéne táplálkozzak, mit ehetek és mit nem. Szóval nagy valószínűséggel, hogy ezzel nincs minden rendben. Eddig próbáltam mérni a kalóriát, hogy a saját súlyomhoz képest többet ne vigyek be, illetve néztem a fehérjét is. De ebbe sajnos elég gyenge vagyok és nem nagyon kapok segítséget sem.

2015. jan. 30. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt, ebből megtudod, hogy kell táplálkozni, ha súlyzós edzést végzel: [link]


És szedj vitamint, vegyél egy multivitamint, plusz C-vitaminból 2000-3000 mg menjen. Viszont fontos, hogy igyál eleget. Legalább 2,5 litert, de inkább többet. Természetesen vizet, esetleg cukormentes teát, a hagyományos löttyöket el kell felejteni.

2015. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja az 5-ös. A súlyzós edzés igencsak megemeli a tápanyagigényt, az intenzitás függvényében.
2015. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit fent írtak, azokat fogad meg. Sárga kapszulát olvasd el. Antioxidánsok menjenek (c-vitamin, d-vitamin, cink) mert az edzéssel több vitaminra is van szüksége a kimerült szervezetnek. Felöltözni meg felkel. Főleg mikor izzadtan kilépsz a teremből. De ez igaz az élet más területére is.
2015. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek!

Valószínű, hogy tényleg inkább vitamin hiányom lehet.

Ha rendelek egy ilyet az vajon megfelelne?


[link]


Vagy elég,ha bemegyek egy gyógyszertárba és veszek 1-2 vitamint? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek.

2015. jan. 30. 19:30
 9/11 anonim ***** válasza:
jó az ami linkben van,ebből egyél napi kettőt,de kellene még mellé c és d3 vitamin is.
2015. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári vitaminok drágábbak, mint amit tápkiegboltban megvehetsz. A fent leírt helyes étrend, megfelelő alvás, és pár hét edzéshez való szokás után nézzük meg hogy állsz, majd akkor újból visszajössz, ha nem javult semmit a helyzet.
2015. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!