Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésnak és boxnak...

Testépítésnak és boxnak együtt mennyire van értelme?

Figyelt kérdés
2 éve testépítek, étrend mellett, azóta 20 kiló jött fel rám. Heti 4 alkalommal edzettem eddig. 1 hónapja elkezdtem egy magántanárral boxolni a 4. alkalomkor (tehát 3 testépítő nap és 1 box). A gond ott van hogy nagyon úgy vettem észre meg ő is mondta hogy a 2 üti egymást valamilyen szinten. A testépítésnek ez rosszat tesz mert rengeteg izmot égetek el, a boxnak meg rosszat teszek a súlyzózással mert kötött és lomha leszek, valamint nem javul az állóképességem. Mindkettőt nagyon megszerettem és az életem részévé vált. Így van ez? Mennyire van értelme? Mit csináljak, hogy megmaradjon mindkettőnél a fejlődés? ANnyit még hozzáteszek hogy mindkettő hobbi szintű, nem akarok boxolni mások ellen, csak önvédelemből tanulom, és nem akarok böhöm kigyúrt állat lenni mert az nekem se tetszik. Mit javasoltok? Van értelme a kettőnek együtt?
2015. febr. 1. 18:18
1 2
 1/11 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Hát magántanárral ne bokszolj. Mondjuk ha harcoltok egymás ellen akkor oké, de ha nincs éles küzdelem akkor felejtsd el. És legalább heti 2x kellene bokszolni. Egyébként ha végzel állóképességi edzéseket még boksz és kondi mellett is, akkor nem lassulsz le. Főleg ha ésszel tömegelsz. És kötött sem lennél csak nyújtani kellene.
2015. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen hülye edzőnek fizetsz?


"Rengeteg izmot egetek"

Talan egyel es akkor nem eg el.


"Kötött es lomha leszek"

Nyújtas,kardio fogalna megvan?

2015. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Több sajnos nem fér be az időmbe (BME VIK). Szoktam ellene is harcolni, meg nagyon jól tanít. Minden edzésnek egy bizonyos része hogy "élesben" küzdünk. (nyilván ő visszavesz kicsit, mert nem akar kitörölni a tér idő kontinuumból :D). Na de komolyra fordítva a kettő együtt mehet? Nyújtsak rendesen és akkor nem lesznek problémák?
2015. febr. 1. 18:27
 4/11 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Nyújtani kellene, pliomerikus gyakorlatokat végezni. Tapsolós fekvő, zsámolyra ugrás, sprintek, stb. Csak hogy robbanékonyabb legyél. És sokat kellene zsákolni, hogy nőjön az ütőerő meg a pontosság.
2015. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezeket mind csináljuk. Ugrókötél, zsáolyugrás, lengyelbox, kettlebell meg ég napestig sorolhatnám. Akkor ezekszerint nem kell félnem, csak nyújtsak rendesen meg a kajára továbbra is figyeljek. Nyújtást testépítéskor csak edzés végén csináljak egy hosszabbat vagy minden gyakorlat közben?
2015. febr. 1. 18:35
 6/11 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Gyakorlatok közben is lehet persze.
2015. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Edzés közben és után nem igazán van haszna a nyújtásnak, csak mondom. Egyébként miért nem a shop.builderen kérdezősködsz?
2015. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ha nem mész versenyre akkor felesleges foglalkoznod ezzel a kérdéssel és simán csinálhatod mind a kettőt.

heti 1 magánboksz edzés meg amúgy sem oszt szoroz,olyan mintha nem is járnál.

2015. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pörölyfej Béla ***** válasza:
De van haszna a nyújtásnak. Ne nyújts és megbánod. Be se melegíts. Ugorj neki rögtön. Aztán ha megsérülsz, ne csodálkozz.
2015. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána mennyi értelme van a tejsavval elárasztott izmokat nyújtogatni. Gumicsőbe szorult kavicsok esete. :) Ha meg edzés után tudsz még nyújtogatni, akkor simán csinálhattál volna még pár kört, sorozatot, ismétlést, akármit...
2015. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!