Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardióval vagy súlyzós edzésse...

Kardióval vagy súlyzós edzéssel fogyhatok könnyebben?

Figyelt kérdés
A válasz szinte nekem is egyértelmű, a személyi edzőm mégis a súlyzós edzést nyomatja. Ahány ezővel beszélek, annyi félét hallok. Van aki csak a kardiót eröltetné, a másik fele pedig kardióval megspékelt súlyzós edzés mellett teszi le a voksát. Nem mellesleg van egy IR-em és egy pm alulműködésem.

2015. febr. 10. 20:42
 1/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

IR - rá kell szoktatni a tested a zsíradaptáltabb metabolizmusra, hogy kevésbé függj a CH-tól. Baromira nehéz és hosszú folyamat. Remélhetőleg az edzés és fogyás is rendbetesz és akkor erre nem is lesz szükség.


pm - mitől?


Fogyni kalóriadeficettel lehet, amit a CH-ból, esetleg a zsírból származó energia csökkentésével érsz el. A súlyzós edzés és a "magasan" tartott fehérjebevitel segít az izmok megóvásában, az AEROB!!! (és nem kardió!!!) mozgás pedig segít kalóriadeficitbe kerülni.


Ennyi.

2015. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
Én a zsírt 1 grammon hagynám, de semmiképpen ne vidd 0,5 gramm alá (testtömegkilogrammonként)!
2015. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be. Nekem a kardió vált be.
2015. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindjárt itt lesznek...

3, 2, 1...

2015. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy normalis fogyasi ütem zsirbol-heti kb fél kiló-amit mindkettővel el lehet erni.


A sulyzos azert jobb mert az izmaidat fenntartja.

Mondjuk nem ertem a sulyzozas es a kardio miert zarja ki egymast nalad..

2015. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem zárja ki egymást, csak úgy vettem észre, hogy amikor nem tudok lemenni súlyzós edzésre, és csak itthon 60 percet ellipterezek, akkor fogyok. Hülye nő vagyok, nekem fontos a mérleg és a cm. 1 hónap alatt, ahol heti 3 edzés plusz egy jóga is volt -1,5 kilót fogytam csak :( Gyógyszert szedek az IR re és a pajzsmirigyre is /ezek sajnos együtt járnak többnyire/ és tartom a diétát, nem eszek félre. Konkértan rendelem, mert nem vagyok a számolgatás nagy bajnoka...
2015. febr. 11. 07:58
 7/10 A kérdező kommentje:

és a lényeg:

31/L/172/72.5kg

2015. febr. 11. 07:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor januárban elkezdtem edzeni, akkor az edzőm azt mondta, hogy a 3 hónapig nem fogok fogyni, de utána nagggyon vékony leszek....Ez igaz lehet? Kell a szervezetnek ennyi idő, hogy összekapja magát? Mellesleg a pm alulműködés csak január elején derült ki, eddig 3 évig hiába tornáztam, diétáztam, egy gramm nem ment le :(
2015. febr. 11. 08:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Szintizoli: Elkezdtem ketogénezni, 2 gyerek után én már tulajdonképpen bármit megtartok, de hájasodtam tőle. Csináltam 20 napig, a mérleg talán 1 kilóval kevesebbet mutatott, de a hasam érezhetően zsírosabb lett, szóval leálltam vele. A nagy problémám, hogy magas az inzulin szintem...
2015. febr. 11. 08:03
 10/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Én még nem ketóztam és nem is ajánlom. Zsíradaptáltabb, nem zsíradaptált. Tehát csak csökkentsd a CH és növeld a zsírt, de ne menj szélsőségekig. Az energiabevitelre a ketónál is figyelni kell.

"magas az inzulin szintem" - lehet, nem jól tudom, hogy mi az IR. Mitől magas az inzulinszinted? Annak nem az I-es típusú cukorbetegséghez van köze?


"Konkértan rendelem, mert nem vagyok a számolgatás nagy bajnoka" - És mi van, ha azok, akiktől rendeled sem nagy bajnokai a számolgatásnak? Én nem bíznék más kajájában. könnyen bele lehet tanulni a számolgatásba. Nyilván le kell mondani egy két komplex ételről, ahol már nem igazán követhetőek a makrók, de valamit valamiért.

2015. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!