Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől van az, hogy hamar...

Mitől van az, hogy hamar kifulladok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el az edzés. Teljes test edzés csinálok, mert ugye 1-2 hónapban átmozgatás kell. A problémám az, hogy már második gyakorlat után kellemetlen érzésem van, hányinger, ill. nehezebben tudok koncentrálni és alig várom, hogy mikor lesz vége az edzésnek. Eléggé hamar savasodok is. Mit javasoltok mit lenne érdemes csinálni?

2015. febr. 12. 22:01
 1/8 anonim válasza:

Esetleg dohányzol? Ha igen, akkor azzal van a baj... :D

Én is mostanság kezdtem el edzeni, szintén vannak ilyen gondjaim, de szerintem attól függ a dolog, hogy a szervezetem nincs még hozzászokva a kemény terhelésnek.

2015. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok. Ezt a luxust meghagyom másnak. :D
2015. febr. 12. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
heti 2 fél órás kocogást iktass be.
2015. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen szerintem ilyen rossz a kondíciód.

Tüdő nincs kihasználva, vagy az idegrendszer védekezik így a terhelés ellen. De az is lehet hogy nem ettél edzés előtt 2 órával, így nincs erőd edzeni, ahogy az is lehet hogy edzés előtt pont teli raktad a hasad, és emiatt rossz az edzés. (edzés előtt 2 órával szénhidrátokban dús étkezés legyen, de edzés előtt 1 órával már semmiképp ne egyél)


Amiket írtam arra figyelj, és nyomd tovább. Visszaemlékezve az első héten nekem is ilyen volt. Nem is esett jól az edzés, és alig vártam hogy vége legyen. 1 hónap után meg reggel úgy keltem fel, hogy már egyből pörögtem, hogy végre ma edzés nap van!

2015. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Csinálj aerob edzést!
2015. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól írták, ilyen a kondíciód. Aerob edzésre lenne szükséged. Idő kell míg fejlődsz. Eszel elegendő zöldséget? Mert a szervezet elsavasodása is okozhatja. Ezt csak zöldséggel tudod ellensúlyozni (pl. saláta, nyers vagy főtt répa).

Ha tudsz szerezni kis adagban, akkor tehtetsz egy próbát a citrullin-maláttal, stillmassnál olcsó pl., myproteinnél duplaannyi ugyanaz a mennyiség, listaáron.

+ Magnézium

2015. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor heti 3x teljes test edzés + 2 nap aerob edzés? Csak nekem tűnik a heti 5 edzés soknak?
2015. febr. 13. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:
inkább kardió edzés nem aerob,mert a szíved és a keringésed fejlesztése lenne a cél,mert abban van a hiba.
2015. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!