Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A puffasztott rizs az gyors...

A puffasztott rizs az gyors ch? Nem igazán ajánlott tömegeléshez?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem gyors.
2015. febr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78 a glikémiás indexe,a gyorsba tartozik.
2015. febr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jó kérdés!

Az eljárás, amivel készítik, roncsolja a sejtfalat, tehát növeli a GI-t, kvázi gyorsítja a CH-t. Azt nehéz lenne megmondani, hogy ezáltal mennyivel válik "rosszabbá", mint a főtt fehér vagy barna rizs.

Biztosan jobb, mint az exrtudált cuccok, hiszen azok tényleg rommá őrölt gabonából készülnek (a rosttartalom csak egy dolog, ha a szemcseméret miatt úgy szívódik fel benned a keményítő, mint a cukor).


A puffasztott rizs közepes CH és ugyanúgy mehet tömegeléshez, mint szálkásításhoz.

2015. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tömegeléshez gyakorlatilag azt eszel amit akarsz, hozzáteszem szálkásításhoz is... az hogy mit ehetsz, meg mit nem, azt a határozza meg, hogy te éppen melyik táplálkozási dogmákban hiszel... ezen fellül csak a malro tápanyahok mennyisége a lényeg... ha te be tudod vinni a megfelelõ tápanyagokat gumimaciból, mekis húspogácsából, akkor ugyan úgy fejlõdni fogsz, mintha csirkét meg rízst ennél... persze az már más kérdés, hogy ez hosszútávon milyen egészségi kockázatokkal járna...
2015. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
makro tápanyagok"" nem tudok írni ezen a hülye tapiképernyõn..
2015. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Kötve hiszem, hogy a nagy mennyiségű telített zsír/cukor elősegíti az izomépítést, sőt, úgy tudom gátolja. Ezért se szerepelnek ezek a tömegelő étrendben.
2015. febr. 27. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
ezt rosszul tudod.
2015. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Hellyel-közzel úgy van, ahogy #4 írja!

Annyiban egészíteném ki, hogy az egészségügyi kockázatok már középtávon is megjelenhetnek. Sajnos a sport sem véd meg mindentől.

2015. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor a Sárga Kapszula fasságokat ír? És ezek szerint bevehetem a napi 400g ch mennyiséget kólából meg hamburgerből? :DD (ha így lenne, nem szevedne senki hogy sokat kell enni, szar kajából könnyű összeszedni a ch-t) De a pufirizs az menni fog, köszi a válaszokat!
2015. febr. 27. 13:40
 10/10 anonim ***** válasza:

jah, csak nem a ch-t kell összeszedned, hanem a fehérjét éls a megfelelő zsírokat is... a telített zsírok nem gátolnak semmiben, egyszerű energiaforrásként használod fel őket, vagy megy raktárba... a gyors ch meg ugyan úgy ch, ha kell, akkor megy glikogénbe, ha nem kell, akkor zsírba...

Szerintem a sárgakapszula sehol nem tér ki ilyen részletességben arra, hogy mi jó meg mi nem jó, bár rohadt régen olvastam, de nem a fejlődés érdekében kell tisztán kajálni, hanem az egészség megörzéséért...

fejlődni lehet szarral is, ha beviszed a megfelelő mennyiségű makro tápanyagot.

Sokkal elkeserítőbb szerintem, hogy sokan, akik azt hiszik, hogy tisztán étkeznek, kihagyják a zsírokat és csak a ch-val meg a fehérjével foglalkoznak, aztán csodálkoznak, hogy miért nincs fejlődés...

2015. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!