Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hatékonyan, gyorsan szeretnék...

Gregi1991 kérdése:

Hatékonyan, gyorsan szeretnék sportos testalkatot elérni. Milyen táplálékkiegészítőket vegyek? (fehérje, szénhidrát)

Figyelt kérdés

Történet: F/190/80: 23 éves vagyok és 10éve nem sportoltam igazán, 1,5 éve szétment a vállam egy baleset során, de már használható, alig kattog, és nem fáj. Most kezdtem el újra sportolni, 3-6km futás/kocogással, és mindenféle testtömeggel végzett gyakorlattal, gumiköteles edzéssel szeretném az első 3-4 hónapot lenyomni a regeneráció miatt.

Cél:Nem vágyaim az óriási izmok, inkább sportos, "szálkás"(most van rajtam pár cm zsír), egészséges kinézet a célom. Pénztárcámat is kímélném, továbbá az étkezéseim is sok lassan lebomló szénhidrátot tartalmaznak, a tojás, hüvelyesek, fehér húsok mellett. Minimális fehér lisztet fogyasztok.

Amiket kinézetem első körre:

[link]

Multivitamin/glükozamin egész nap. L-carnitin, BCAA(aminosav) edzés előtt/után. Szőlőcukor edzés előtt. 90%-os fehérje egész nap.

Milyen változtatást ajánlotok, illetve megfelelő-e ez a célom eléréséhez?



2015. márc. 5. 03:23
 1/9 A kérdező kommentje:
És az oltás elkerülése végett, tudom, hogy nem lehet tömegelni és szálkásítani egyszerre.
2015. márc. 5. 03:31
 2/9 anonim ***** válasza:
mielõtt elkezdesz gusztustalan szójafehérjét meg 100 féle más vackot magadba tömni, rendbe kellene raknod az étrendedet, nem csak az alapanyagokat, a mennyiségeket is... semmi szükséged ennyi vacakra, egy multi vitamin, meg cvitamin jól jöhet, de az eltunyult gyenge izomzatoddal semmi szükséged még 200 féle kiegészítõre.
2015. márc. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi is a baj a szójafehérjével az esetleges ízbeli problémákon kívül? Eléggé jól, egészségesen, kiszámolhatóan étkezek, csak szimplán nem eszek elég tejterméket, és nincs pénzem napi 70dkg csirkére.
2015. márc. 5. 13:00
 4/9 Osynho ***** válasza:

Nincs pénzed csirkére, de ezekre van? :)


Elsődleges az étrend, magas fehérjebevitellel. Jó, amit írtál, de mennyiségek nélkül nem értékelhető.


A szója fehérjénél sokkal jobb a tejsívó fehérje, azt vedd inkább. Edzés előtt szőlőcukrot fogyasztani nem jó ötlet.

2015. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

29250 Ft(1300ft) lenne ennyi fehérjét bevinni csirkemell formájában,22500 Ft tojás(40Ft) formájában.

Nem azért vinnék be edzés előtt szőlőcukrot, hogy jobban teljesítsek, és hogy ne a glikogén raktárakat fogyasszam el, hanem a könnyen átalakítható glükózt?

2015. márc. 5. 13:49
 6/9 Osynho ***** válasza:

Rendesen kell enni edzés előtt 1,5 órával, nem lesz kevés. A szőlőcukor megdobja a vércukorszintet, majd a kezdeti állapot alá csökken, ami nem kívánatos edzés közben. A másik, hogy érdemes minimalizálni a fogyasztását szálkásítás alatt.


Én nem ennék ennyi szóját, mert nem egészséges, de a te dolgod. A fehérjebevitelt minél nagyobb részben érdemes aa szilárd táplálékra alapozni.

2015. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vedd meg a fekpadomat és kapsz választ. xD :)
2015. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kell egy normális étrend (amit be is tartasz) és feleslegesek a kiegészítők. Na jó, egy kis tejsavó fehérje jöhet, de a többi tényleg bullshit, felejtsd el.


/gyógyszerész vagyok a gyárban, ahol ezeket (is) nyomják/

25L

2015. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amugy mar eldontotten ma. Csak azt a szojafeherjet rendelem, mert annyit olvastam rola h tudom ez nem fog artani, azt max veszek kesobb melle tejsavot pl. De ezen kivul eleg lesz glykozamin es msm a vallam miatt.
2015. márc. 7. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!