Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megéri-e kreatint szedni?

Megéri-e kreatint szedni?

Figyelt kérdés
Eddig még nem szedtem kreatint, majdnem 2 éve lesz hogy elkezdtem komolyan edzeni és fontolgatom. Hallottam, hogy miután abbahagyom a kreatin szedését állítólag "leeresztek", még ha tovább gyúrok is mivel az benntartja a vizet. Legfőkèpp olyanok válaszát várom akinek voltak már tapasztalatai a kreatinnal !

2015. márc. 15. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki nyugodtan, valakinél jobban beválik, valakinél kevésbé ezt nem lehet tudni előre. Mindenesetre egy próbát megér
2015. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, probát megér aztán ha nem jön be max nem veszek többet. :)
2015. márc. 15. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szedés első két hónapja az amikor hihetetlenül fáradhatatlanná tesz. Főleg első szedésekor vagy hosszabb kihagyás után elkezdve a leghatékonyabb. Olyan energiák mozgósítására leszel képes tőle, amire még soha. (Legalábbis nálam mindig így hat, hosszabb kreatin kihagyás után.)


Kettő - kettő és fél hónap szedés után már nem érezhető az az első hatalmas lökés, viszont addigra annyit erősödsz, hogy utána ami vizet megkötött, ha az le is megy, a könnyebb munkából adódó több edzés miatt felszedett izom többlet megmarad.


A kreatin nem növeli az izmot közvetlenül, hanem a fáradékonyságot csökkenti az izom anyagcsere folyamatok elősegítésével a szervezet minden részén. Attól lesz könnyebb, robbanékonyabb az edzés munka.


A kreatinnal a legrövidebb pihenőkkel ismételt gyakorlatok közötti idő is elég az izomnak a megfelelő anyagcseréhez.


Ahhoz, hogy a kreatinnal az izom épüljön, mindenképp többlet munkára van szükség mert az izom csak attól épül. Viszont a kreatinnal a munka sokkal könnyebb és kitartóbb, élvezetesebb és hatékonyabb lesz. Ezzel az izomlázat is el lehet kerülni vagy lehet csökkenteni.


Ami a végén, a kretin elhagyása után le megy, az csak az a víz mennyiség, amit a kreatin szedés kezdetekor az izomoknál megkötött a szervezet a hatására. Izom nem fog lemenni a végén.


Szerintem mindenképp érdemes kipróbálni leginkább a kreatin monohidrátot. Nem feltétlenül kell a legnagyobb dózisban szedni ha nagyon feszülsz, felfúvódsz tőle (ha sok vizet kötne meg). Az egyéni, kinél mennyire hat. Nálam ha két kilót felszedek, már érzem, hogy sok.

2015. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kreatin monohidrátról hallottam a legtöbb jót és én is olyat akarok venni.
2015. márc. 16. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg leszel vele elégedve, de kettő hónapnál sokkal hosszabb hatást ne várj tőle. Utána a legjobb, ha csak a következő évben kezded el megint, akkor hat újra a legjobban. Persze szedheted gyakrabban is de azt neked kell megérezni, hogy utána, később mennyit segít vagy nem segít.

A legelején ütős lesz!

2015. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!