Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomlázra azt mondják jó még...

Izomlázra azt mondják jó még rágyúrni, de ez biztos? Elvégre itt vannak elszakadt izomfonalak is.

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondják, hogy létezik a Loch Ness-i szörny.

"Rágyúrni" nem jó, pihenni kell - de egy laza átmozgatás jót tesz (legalábbis nekem).

2015. márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ne eddz rá, ha cél az izomnövelés.
2015. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szaunazz! Jobb lesz tole!
2015. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aha. Szóval, ha a célom az izomnövelés, akkor várjam meg míg elmúlik ( ha igen akkor azt, hogy teljesen elmúljon vagy 1 nap pihi is elég hogy csillapodjon?), és utána mehet megint rendesen? Illetve bármikor ha van izomlázam, akkor mindig pihenjem ki, ha rá akarnék alap esetben edzeni?
2015. márc. 17. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy milyen céllal érdemes ráedzeni izomlázra?
2015. márc. 17. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már pár napot pihent a megdolgozott izom, és csak kis izomláz érzet van még, akkor mehet már az edzés, de ezt úgyis érzed. Az sem mindegy, hogy mennyi gyakorlattal milyen súlyokkal küldted szét az izmokat. Én pl csak egyszer edzek egy héten egy izomra, de akkor több gyakorlattal nem pici súlyokkal.

Izomlázra akkor edzenek, ha ez pl elkerülhetetlen a teljesítmény fontossága miatt. Pl a tornászok is edzenek minden nap, izomlázzal is, mert náluk nem a méret számít, hanem a kivitelezés, teljesítmény. Vagy mondhatnám a sprintereket, súlyemelőket , stb..

2015. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugye ma elég keményen fáj a hasam, a tanácsaitokra hallgatva, most kihagyom de holnap szeretnék mindenféleképpen. Szóval ha mondjuk olyan közepes lenne holnap a fájdalom, és én izomnövelést akarok akkor ne csináljam? Illetve ha izomnövelés a célom milyen szintű fájdalom alatt szabad csak rágyúrni az izomlázra?
2015. márc. 17. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy nem mindegy, hogy milyen edzéssel okoztad az izomlázat. Pl nehéz súlyos edzéssel több mikroszakadást okozol, aminek több nap gyógyulási idő kell. De sima saját súlyos hasazással nem sok szakadást okoztál, inkább tejsavas az izomláz, tehát ilyenkor nem kell több nap regenerálódás, de egy napot érdemes ilyenkor is pihenni hasnál is.
2015. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Keményebb talajgyakorlatok voltak.
2015. márc. 17. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!