Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni edzés: ezekkel a...

Otthoni edzés: ezekkel a felszerelésekkel mit érhetek el?

Figyelt kérdés

Két évig edzettem teremben, mostantól viszont nincs rá lehetőségem, más városba költöztünk, itt nincs konditerem, és a közelben sincs. Ha számít, 180cm vagyok, 63 kilóval kezdtem, most 75 vagyok. Kevés, tudom, ezért most elegánsan ráfogom az ektomorf genetikámra.


Tehát ott tartottam, hogy terem nincs, de vannak cuccaim. Van egy súlyövem, tolódzkodó állványom, van tornagyűrűm, húzódzkodó rudam, meg 40 kilónyi súlytárcsám. Az lenne a kérdés, hogy tudnék-e ilyen körülmények mellett fejlődni? Ki is találtam már, miféle edzéstervet fogok követni, példának okádék: mell-váll edzésnél kezdem az egészet 40 kilós tolódzkodással állványon, aztán bolgár tolódzkodás gyűrűn, fekvőtámasz hátizsákban súlytárcsával, kézállásból fekvőtámasz falnál, és a végén oldalemelés két tárcsával.


Úgy gondolom, a fegyencedzésnél azért sokkal jobb, de mégis mennyit nőhetek ilyesfajta gyakorlatokkal? Illetve lábedzési tanácsokat elfogadok, ilyen téren meg vagyok lőve.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. márc. 31. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy jó formàt tarthatsz vele.
2015. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt most úgy érted, hogy a mostanit megtarthatom, vagy még nőhetek?
2015. márc. 31. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
2 év terem utàn nehéz lesz nőni, de nem zárom ki azt sem.
2015. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2015. márc. 31. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Attól még a kajája lehetet két évig "csak" majdnem tökéletes (persze ezt nem említette).


De azért biztos összelehet hozni valamit. Marha koncentrált gyakorlatok, szuper-óriás szettek, vetköző sorozatok stb...


Lábra meg keret és rúd nélkül már csak a kitörés marad tárcsákkal... Meg egylábas guggolás.


De jah, ugye az izmoknak tökmindegy hol edzed, őket csak a terhelés érdekli. Ez vagy összejön vagy nem.

2015. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" példának okádék " : D D szakadok : D


Bocsi,nem tudtam kihagyni, a választ meg már leírták a többiek. :-)

2015. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy tetszett :D

Steph köszi a választ!

2015. márc. 31. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs 8-10.000-ed egy valamirevaló rúdra, akkor szerintem simán használhatsz egy lecsavarható seprűnyelet vagy felmosófát. :D Arra ráférnek a súlyok, ha szerencséd van akkor elég vastag lesz ahhoz, hogy rá is tudd szorítani valahogy, ha meg nem, akkor felteszed a súlyt, és a kezeddel tartod, hogy ne csússzon le, mondjuk egy guggolásnál (fejed középen, fejed két oldalán a tárcsák, a tárcsák után pedig a kezed, ami megakadályozza hogy lecsússzon). Ugyanígy tudnál szerintem pl. felhúzást is csinálni, értelemszerűen akkor a rúd közepére teszed a súlyt. Kérdés persze hogy 40 kg-t elbír-e egy olyan nyél, meg hogy mit érsz 40 kg-s felhúzással...


Lábra mehetne még sissy guggolás tárcsával a mellkason, merevlábas felhúzás, kitörések, egylábas guggolás, vádlira egylábas súlyzós vádli gyakorlat, ülő vádli simán mehet...

Kipróbálhatod a guggolásból felugrást is, vagy hogy kitörésnél fellépsz valamire.


Mellre kipróbálhatnád az áthúzást is, illetve 90° után már hátra (is) dolgozol vele. Tolódzkodás mehet mellre is.


Hátra mehet még egykezes oldal evezés, illetve a döntött törzsű oldalemelés is tulajdonképpen megoldható a seprűnyeles mutatvánnyal... esetleg invertált evezés (keress rá ha nem ismered) súlyokkal hátizsákban.


Egyébként ha lassan, nagyon kontrolláltan csinálod az ismétléseket, hamarabb beég az izom és nagyobb stimulust kapsz.


Bicepsz-tricepsz és váll edzése nem okozhat problémát. :)

2015. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is úgy vagyok ezzel, ha elég leleményes vagy akkor még simán fejlődni is tudsz.
2015. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!