Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tartalmaznak valójában a...

Pszicho88 kérdése:

Mit tartalmaznak valójában a tömegnövelők? Részletes megvitatásuk, elemzésük.

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel mi az, amitől sok ember rövid idő alatt lényegesen sokat tud hízni. A Hyper Mass 5000 Protein Carb Fusion terméket venném a szemem ügyébe.

Készítettem pár képet a termék összetételéről.

Egyenként írjuk le melyik összetevő mire jó.

Ami leginkább motivál ezzel kapcsolatban az az, hogy olcsón és viszonylag egészséges, mesterséges adalékok nélkül is lehessen összerakni olyan kiegészítőket, amik a nehezen hízó emberek számára is legalább olyan hatásosak, mint a tömegnövelők.


[link]


[link]


[link]



[link]


"A triptofán (INN: tryptophan) a húszféle alapvető fehérjealkotó aminosav egyike. Az mRNS-ben az UGG triplet (nukleotid-hármas) kódolja. A szervezetben szinte mindig az L-változat fordul elő, bár van egy-két peptid, ami kivétel.


Esszenciális aminosav, vagyis a szervezet nem tudja előállítani, ezért a táplálékkal kell bevinni. Fehérjében gazdag élelmiszerekben található meg, elsősorban a csokoládéban, zabpehelyben, szárított datolyában, tejben, joghurtban, túróban, vörös húsokban, tojásban, halakban, baromfihúsban, szezámmagban, csicseriborsóban, napraforgómagban, tökmagban, földimogyoróban.


A növények és mikroorganizmusok antranilsavból vagy sikimisavból állítják elő; miközben köztes termékként 2-amino-mukonsav keletkezik. A szervezet többek között B3-vitamint (nikotinsavat) és szerotonint, a szerotoninból pedig melatonint) hoz létre belőle. Mivel a természetes alváshoz szükséges neurotranszmitterek előanyaga, újabban táplálékkiegészítőként is fogyasztják alvászavarok, depresszió, pánikbetegség ellen."



Tehát ez lényegében segít könnyebben aludni.

Olvastam, hogy sokan használják alvászavarok ellen is, jobb, mint az altató, másnap sincs mellékhatása.

Ezt én külön nem igen venném meg, számomra ez nélkülözhetőnek tűnik.

Ha valaki akar írjon még ehhez is akár nyugodtan, de a következőt is leírhatja.



2015. ápr. 13. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Akkor elárulom a titkot : cukrot.
2015. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

A tömegnövelő egy idióta kifejezés az edzés utáni turmixra... Nem ettől nő a tömeged, ez csupán edzés után visszatölti a glikogén raktárakat... A tömeged a megfelelő étrendtől nő, nem pedig attól, hogy fogyasztasz e cukrot edzés után, vagy nem... Ellenben, ha ezzel akarod elérni, hogy kalória plusszban legyél, az egyenes út a diabéteszhez...

Ne képzeld magad élelmiszer mérnöknek, amíg az alapok is ködösek a fejedben...

2015. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem értek az összetételekhez, élelmiszer mérnök sem vagyok.

Az viszont meglepő, hogy olyan anyagokat is tartalmaznak a kezdőknek szánt tömegnövelők, amely összetevők egyébként kezdőknek annyira nem ajánlottak.

Mikor szedtem a Hyper Mass 5000-et törtek belőlem elő a gázok és farkas éhségem volt tőle, sosem laktam jól bármennyit is ettem. Reggel pedig mindig úgy ébredtem, mint aki évek óta nem szexelt. Nem hinném, hogy ezek a hatások egészséges dolgok lennének. Már nem szedem ezt a tömegnövelőt, viszont érdekelnek az összetevői.

2015. ápr. 13. 12:43
 4/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem te nem teljesen érted az általad bemásolt szöveget. A triptofán alkotója lehet a fehérjéknek, tehát nem külön rakják bele. A húsban is van. Az alvásban akkor segít, ha külön aminosavként, éhgyomorra használod.


A tömegnövelőtől azért voltál éhes, mert cukor van benne, ami nagyon gyorsan felszívódik. Dobálja a vércukor- és az inzulinszintet. De nem is arra találták ki, hogy iszogasd nap közben. Edzés utánra van, de akkor meg már érdemesebb fehérjét és dextrózt venni.

2015. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Valine (BCAA)

Isoleucine (BCAA)

Leucine (BCAA)


BCAA-k, vagy elágazó láncú aminósavak.


[link]



"Ugyanakkor a BCAA-k „antikatabol“ (védik az izomzatot a leépüléstől) hatásúak is.


"A sportolóknak az alábbi aminosav többletszükségletei vannak (a szervezet alapfunkcióihoz szükséges aminosav szükséglet felett még plusz ezek a mennyiségek szükségesek):


Glutamin 10 – 30 gramm

BCAA’s 10 – 20 gramm

Arginin 5 – 15 gramm

Cystein 1 – 2 gramm

Carnitin 1 gramm

Taurin 1 – 2 gramm


Ezek mellé kerülnek még egyéb esszenciális, és közép-esszenciális aminosavak, melyek iránt a szervezet többletigénye nem pontosan behatárolt még. Ezek a többletigények szinte mind rögtön az edzések után keletkeznek, a fizikai megerőltetés alatti aminosav veszteségek pótlásának sürgetése céljából, de az ekkor elfogyasztott megfelelő táplálék kiegészítők a legerősebb anabol (izomzatépítő) regenerációs folyamatokat indukálják."


Ezek a napi szükségleteket mivel lehet még pótolni, ha nem akarunk külön- külön megvenni minden terméket?

Mit együnk, amiben ezek közül valami megvan?

2015. ápr. 13. 13:01
 6/20 A kérdező kommentje:

A triptofánnal kapcsolatban én is így gondoltam, hogy ha külön kapszulaként veszi be valaki.

Szerencsére nekem nincsenek ilyen igényeim, hogy még ilyenekre költsek pluszba.


[link]

2015. ápr. 13. 13:08
 7/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a marketing rizsa minden egyes sorát elemezni akarod... Nem kell... Miben vannak mef ezek az anyagok? Élelmiszerekben.
2015. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ezek a napi szükségleteket mivel lehet még pótolni, ha nem akarunk külön- külön megvenni minden terméket?

Mit együnk, amiben ezek közül valami megvan?"


Húst egyél, abban meg vannak az esszenciális aminosavak megfelelő mennyiségben, a nem esszenciálisakat meg úgy is tudja szintetizálni a szervezeted. A kiegészítők közül a tejsavófehérjét érdemes megvenni, ha nem vagy laktózérzékeny. Külön aminosavat akkor van értelme venni, ha diétázol. Vagy pl. pozitív hatásuk miatt, pl. alvás előtt triptofánt, vagy GABA-t. De ezek abszolút nem olyan fontosak, ne kattogj ezen!

2015. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ezek az aminosavak minden élelmiszerben megvannak, azokat is szétlehetne elemezni. Remélem így érthető.
2015. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon tudatlan vagy, alapvető biológiai ismerteid sincsenek és most olvastál valamit, amire rácsodálkoztál...
2015. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!