Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi kcal kell egy felnőtt...

Mennyi kcal kell egy felnőtt embernek?

Figyelt kérdés
Ha vagyok 80 kg és diétázok,akkor napi mennyi kcal kell legyen az alap,hogy ne veszítsek izmot?(szénnhidrát,fehérje,zsírt rendbe tettem)
2015. ápr. 13. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, előre nem tudod. Indulni kell egy magasabb ch-val, kb 2-3g x ttkg és onnan csökkenteni, ha nincs heti 0,5-1 kg fogyás. A Fehérje legyen kb 2g x ttkg vagy zsírmentes tömegre 2,5g x ttkg. A zsír pedig 0,5g x ttkg. A ch-val kell játszani a heti mérlegelés függvényében. Egyébként ha a fehérjét, zsírt és a ch-t rendbe tetted, akkor az kiadja a kalóriát, ha beszorzod az értékekkel és összeadod.
2015. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszi.
2015. ápr. 13. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy veszítesz-e izmot, nem annyira a kalóriától függ, hanem az étrend összetételétől és a testmozgástól. Ha fehrérjegazdagon táplálkozol, és erősítő edzést végzel, nem lesz jelentős az izomvesztés. Ha férfi vagy, 1500 kcal alá azért ne menj.
2015. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kalóriától is függ, hiszen túl nagy deficitben izomvesztés is lesz, nem pici. Te is írtad, hogy ne menjen 1500 alá. Akkor csak függ a kalóriától, nem? :)

Ezért nem vesszük le hirtelen a ch-t, hanem fokozatosan kell, ha nincs fogyás.

2015. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!