Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvőtámasz gyakorlat. Ez...

Fekvőtámasz gyakorlat. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Szóval.. van egy jó barátom, akin gyakorlatilag semmi felesleg nincs, ha befeszíti a karját, akkor elég szépen látszik a bicepsze. Én nehezebb csontozatú vagyok, az a tipikus ember,aki bár nincs kigyúrva, de jó testalkata van, és bár van rajtam felesleg, de akad izom is. Ha befeszítem a karom, akkor annyira nem látszik az izom, mint neki, kicsit húsosabb a karom. Versenyeztünk, ki tud több fekvőtámaszt csinálni. Én 45-öt bírtam, ő 23-nál kifulladt. Ez hogyan lehetséges? Mostanában elkezdem "hobbi"-ból fekvő támaszozgatni, és érzem, hogy haladok vele. Ő nem igazán csinálgatja. Hogyan lehet az, hogy egy vékonyabb, "szálkás" srác kevesebbet csinál, mint egy felesleggel rendelkező ember? (Sokan mondják, hogy ami van rajtam háj, azt simán átlehetne dolgozni, és az ideális, izmos testalkatot kitudnám alakítani)

2015. ápr. 17. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te csinálgattad a fekvőt, ő meg nem. Ennyi. Jobb most az erő-àllókèpességed.
2015. ápr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bicepsz a karod behajlításánál erősödik, amikor emelsz valamit, a tricepsz meg a kinyújtásnál, amikor ütsz, ellöksz vagy éppen fekvőzöl. A kettő együtt egy izompár.


A haverod valszeg sokat gyúrt bicepszre, viszont a tricepszét elhanyagolta, ezért nem megy neki a fekvő.

2015. ápr. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 18. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!