Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A suliorvos azt mondta, hogy...

A suliorvos azt mondta, hogy rossz a tartásom és csináljak vállerositő gyakorlatokat. Tudtok ilyet mondani, ami otthoni körülmények közt is csinálható?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 23. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Vállkörzés, az összes fekvőtámaszfajta. Valószínűleg a hátaddal, a gerinceddel is van valami. Olvasd el a FEGYENCEDZÉS című könyvet, Nagyon jó gyakorlatok vannak benne.
2015. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy a gerincemmel baj lenne azt csak mondta volna :D
2015. ápr. 23. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Istenem,értelmes egy orvos. Rossz tartás oka:gerincprobléma,izomtónus eloszlási probléma,"hanyagság"(aminek kvetkezménye az első kettő) általában. Vállerősítéssel semmire nem fogsz menni.


Először is tisztázni kellene az OKOT és utána szakemberrel egy mozgásprogramot felállítani. Személyre szabottan !! Az "általános" tornák és erősítések nem jók. Szigorúan tilos vizsgálat nélkül,nem egyénre adaptálva tornát ajánlani. Üdv.egy gyógytornász

2015. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Musclemore ***** válasza:
Lol, vállerősítés hanyagtartásra.
2015. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasztól viszont nem lesz baja. Súlyzót viszont ne használj.
2015. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

alapjába igaza volt, váll, vagyis felsőtest edzés kell.

A gyógytornászokat kerüld messziről, csak a pénzre mennek.

húzóckodás, kézi súlyzóval tárogatás, fűrészelés a legjobbak, de alapjába minden izomcsoportot edzél, ha már elkezded.

Annyi hogy a gerinced ne terheld nagy súlyokkal.

Magyarul sportolj, szedj fel izmot.

2016. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó fullba nyomta a kretént.

Sose nyomjá full kretént.


Gyógytornász pont a megfelelő tartást, izomerősség eloszlási problémákat old meg (meg gerincferdülést, és rengeteg egyéb mozgásszervi megbetegedést). Ostoba bárki aki ilyet jelent ki amit te.


Fekvőtámaszozás pont rontani fog a tartásodon, nem javítani. Hátat, hátsó vállakat kell erősíteni, pont tegnap láttam egy NAGYON jó összesítő videót, hogy mit is kell csinálni (már ha nálad is ez a helyzet:

https://www.youtube.com/watch?v=IKc6hwPvsHg


Gerincproblémád nem biztos hogy van, a rossz tartás szimpla izomgyengeség, illetve izomrövidülés együttese legtöbbször. Mind1 nem is cséplem a szót, a videóban minden remekül el van magyarázva.

Amit 63-as írt az is csak látszólag jó. Tipikus gyógytornász aki túlspekulálja az összes ilyet. Tudom hogy nektek ezt tanították, de ennyire nem atomfizika a téma. Jóval egyszerűbb. 4-5 tartásbeli séma van, amikre bizonyos nyújtások, és erősítő gyakorlatok megoldást jelentenek.

2016. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nyomtam full kreténbe, mert nem abból indultam ki, mint amiből a videó is(, ami jó), hogy túlzásba vitt néhány izomcsoport edzését.

magyarországon az a legvalószínűbb, hogy nem sportol. és a fekvőtámasz is edzi a hát stabilizáló izmokat, főleg push up pal

2016. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A gyógytornászokat kerüld messziről, csak a pénzre mennek. "

Ezért írtam a kretént.


"magyarországon az a legvalószínűbb, hogy nem sportol. és a fekvőtámasz is edzi a hát stabilizáló izmokat, főleg push up pal"

Semmit nem edz a fekvő rajtuk. Amennyit egy ilyen kézszélességű gyakorlat igénybe veszi a sabilizálókat, azt kidobhatja a kukába, az semmi. Főleg ahhoz képest semmi, amennyit erősít az elülső oldaladon az izmokon, így fejlesztve az amúgy is domináns izmokat, ÉS így tovább rontva a tartáson. Erről beszél az arc a videóban.

ÉS: mindenhol jelenség az hogy nem edz, és görnyed a telefon, gép, tanulnivaló, meló fölött valaki. Ez korjelenség, és nem hungarikum, vagy "ritkaság". Utcán sétáljon az ember fél órát, és sokkal több görnyed hátú, előrebillenő fejű embert számol össze mint jó tartásút. (persze télen a kabát takar, menj plázába)


És ahhoz hogy ez kialakuljon edzeni se kell, csak a rossz tartással élni évekig. Megrövidülnek a mellkasi, elülső váll, csukja izmok és a hát izmai gyengülnek mivel egyre kevésbé vannak használva. Így létrejön az a kibillent egyensúly (muscle imbalance), amiről a videóban is szó van.


A többi oké amit írtál, a hátat kell erősíteni (csak a fekvő erre pont rossz, de ezt más írta előtte), a lapockák sabilizációja, és a hátulsó váll izmai a legfontosabbak a görnyedt hát esetében. Ezek a rotációs izmok, a lapockák "záró"izmai (le, és össze). Velem sok sok évig ez volt a helyzet, és pont hasonló edzéssel javult sokat a tartásom. Ezt a videót csak tegnap láttam, mit nem adtam volna érte 2 éve.

2016. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasz edzi a hátizmokat egyébként. De nem is ezt írtam, hanem csak azt, hogy nem lesz baja. De nyilván ki kell egészíteni mással, mert teljes testet kell edzeni. Valóban gyógytornászhoz kell menni, speciális foglalkozásra ahová az orvos irányít és nem otthon próbálkozni.
2016. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!