Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit jelent a képen látható...

Mit jelent a képen látható :30 plank?

Figyelt kérdés

Itt a kép:

[link]

Ott van hogy első nap és oda van írva :30 plank. Azt tudom hogy a plank , az egy póz amitől kockásodik a hasad, csak nem értem , hogy most a :30 mit jelent. 30 másodperc esetleg ?



2015. máj. 1. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egész hiteltelennek tűnik.
2015. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért ?
2015. máj. 1. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:

perc:másodperc (30 másodperc)


De egyébként halál mindegy, 10 nap alatt semmit nem lehet fejlődni izomzatban, max annyit mint 1 nap alatt: bedurran, nagyobb térfogat.


És akár 30 perc is lehetne, édes mindegy. Planktól nem kockásodik a has. Szabályos plank tartásban (mellső alkartámasz?) a hasizom a funkcióját végzi: mellső törzsmerevítő. Azaz merevíti, támasztja a testedet, persze így konkrétan a gravitáció ellenében, ami ugye már edzésnek számít, hiszen normál esetben a gravitációs erő a gerincünkkel párhuzamosan hat s nem arra merőlegesen.


Tehát dolgozik, erősödik a hasizom, ez tény.

2015. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2015. máj. 1. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!