Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdjek szálkásítani, vagy...

Elkezdjek szálkásítani, vagy még tömegeljek?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 164cm, 50kg-ról indultam, elég lassan fejlődtem, 10 hónap alatt 5kg jött fel. Az utóbbi pár hónapban volt jelentősebb fejlődés, január óta 3kg. Elég sokat ettem, napi 250-300g ch-t (heti 3-4 edzés mellett), ennyitől fejlődtem csak, és jött zsír is az izommal. Felül már jó vagyok, alul még lenne hova fejlődni. Viszont már nehezen bírok ennyit enni, nem esik jól, meg sok a zsír is rajtam. Kezdjek el szálkásítani, és majd utána ha még nem vagyok elégedett tömegeljek megint, vagy tömegeljek most még egy darabig?
2015. máj. 12. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez mindig önkéntes és rajtad múlik. Ha úgy érzed, nyárra nem akarsz nagyon zsíros lenni, akkor szálkásítasz majd augusztustól megint tömegelsz, már tapasztaltabban, kevesebb zsírosodással.


Vagy még tömegelsz és javítasz a formán. Ezt neked kell látni, én lehet inkább szálkásítanék, mert ha nagyon bezsírosodsz, azt szenvedés lesz késöbb leadni. De ez a te döntésed.

2015. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, lehet nyárra jobb lenne szálkásítani. Tömegelni még később is lehet.
2015. máj. 12. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, többnyire ez a bevett szokás :D


De ez függ a zsírmennyiségtől is, van aki szépen elvan kissé zsírosan, van aki megőrül tőle. A te tested, magadnak kell tetszened...

2015. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nehezen tudtál izmosodni, akkor most csak nagyon óvatosan vegyél le a szénhidrátból! félő, hogy hirtelen lemenne minden eddigi eredményed (velem volt ilyen sajnos!)
2015. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!