Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés során mi is történik...

Edzés során mi is történik pontosan?

Figyelt kérdés

Tehát a májban van egy kevés fehérje illetve szénhidrát, a vérben is, illetve az izomban is.


Ha elkezdünk edzeni, akkor szervezetünk először a májban található fehérjét és ch-t használja fel, majd ami a véráramban van, végül pedig az izmokat kezdi el felbontani energia miatt?


Illetve edzés után miért van szükség szénhidrátra, hogyha az edzés alatt elegendő BCAA-t viszünk a szervezetünkbe? Elvileg akkor azt használja fel a szervezet energiaként, és nem fog a májban lévő CH-hoz, plána nem fog izmot lebontani emiatt, nem? Valaki kérem magyarázza már el, annyit olvastam ezzel kapcsolatban, hogy teljesen bekavartam magam :)



2015. máj. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Fú, haver, nagy a sötétség... Hajtsál rá a bioszra, meg a kémiára...


Az a gond, hogy bocsesz, de nem lehetsz nagy koponya a fenti tantárgyakból. Itt a neten meg minden baromságot osszehordanak.


kezdetnek: A BCAA az aminosav, vagyis nitrogén tartalmazó vegyület, míg a CH szénhidrát, kapaszkodj, szént és hidrogént tartalmaz. kb annyira hasonló a funkciójuk, mint a markológépnek, meg a gumicukornak...

2015. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "építő jellegű" kommented. Továbbra sem értem, ha adott mennyiségű BCAA van ami megadja az energiát-> a szervezet nem fog hozzányúlni a glikogén raktárakhoz --> minek kell feltölteni , ha nem is fogyott ki?
2015. máj. 18. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a szerencséd, hogy a tested nem olyan hülye bioszból, mint te. A BCAA aminosav, nem energiát ad. A test csak Ráfizetéssel tudja elégetni, mert kevesebb energia szabadul fel az elbomlásakor, mintha glikogént égetne. Ráadásul marad utána nitrogén (mert az aminosavak nitrogént is tartalmaznak, helló) ami végső soron ammónia lesz, az meg mérgező.


vagyis a tersed jó minőségű glikogént éget el, aztán ha az elfogyott, áll rá az aminosavak, és a ketonok égetésére. nem véletlenül.

2015. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Továbbra sem kaptam választ a kérdésemre, miért kell edzés előtt BCAA-t szedni?
2015. máj. 19. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy a tápkiegcégnek profitja legyen.
2015. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!