Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem a tárogatást jobban?

Miért érzem a tárogatást jobban?

Figyelt kérdés

Valahogy a tárogatásnál sokkal jobban érzem, hogy dolgozik a mellem, mint fekve nyomásnál.

Az tárogatás és az áthúzás mellett ellehet hanyagolni a fekve nyomást?



2015. máj. 18. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.A fekvenyomás alapgyakorlat az árhúzást én pedig inkább levezető gyakorlatnak csinálom.
2015. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
áthúzás*
2015. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tanulj meg fekvenyomni.
2015. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már jól megy (amióta szabályosan csinálom a vállam is jobb), de így sem érzek akkora terhelést a mellemben, mint tárogtásnál, ahol szinte érzem, ahogy szakadnak a mellizmaim.
2015. máj. 18. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha jól nyomsz fekve, azt is érezned kell rendesen, de a tárogatást természetes, hogy jobban érzed. Izolációs gyakorlat, ráadásul teljesen kinyújtja és összehúzza az izmot.

A fekvenyomást meg ne hanyagold el, mert naturálban a "fejlődő túlterhelés" (progressive overload, hallhattál már róla) a legfontosabb, az izolálás másodlagos. Minél jobban erősödsz a nyomásokban, annál jobb lesz.

2015. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem mellőzhetem a fekve nyomást.

Mi az ami ami hátráltathat benne? Talán nem elég erősek a vállaim? Vagy a tricepsz/bicepszem?

2015. máj. 18. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem elég fejlett az agy-izom kapcsolat, és/vagy(de inkább és) nem elég tökéletes a technikád. Gyakorold edzővel.
2015. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De a tárogatással tudom leginkább kialakítani az agy-izom kapcsolatot, nem?
2015. máj. 18. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemigazán. Sokat kell fekvenyomni, mehet akár kisebb súllyal is, csak próbálj a melledre koncentrálni. Egyesek azt mondják, akár 50 ismétlésig is elmehetsz egy sorozatban, ha csak úgy tudod nagyjából kiiktatni a többi izmot. Fekvenyomásra nem lehet tárogatással gyakorolni.
2015. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!