Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testmagasság növelése felnőtt...

Testmagasság növelése felnőtt korban lehetséges?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok és 183 cm. Növekedési hormon segíthet még? Nem serkentő kell hanem igazi. Olvastam hogy drága nagyon. Hol tudnám beszerezni?
2015. máj. 20. 05:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen már semmi nem segít, a növekedésed befejeződött, a csontjaidat már semmivel nem veszed rá.. Mostmár csak széltében tudsz nőni... Max ha elmész valami kontár sebészhez, aki meghosszabítja a sípcsontodat, brutális fárasztó műveletekkel...
2015. máj. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges szerintem. Mért akarsz növekedni még? A te magasságod most is egy kicsivel átlag feletti.
2015. máj. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért akarsz ennél nagyobb lenni?

Ez már magasnak is mondhato,ha pedig gyúrsz, akkor hátrány is lehet, ha túl magas vagy.

2015. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább egy pszichiátert keress fel. Tényleg.
2015. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Musclemore ***** válasza:
183 az egy tökéletes magasság, hova akarsz nőni?
2015. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj.Én meg csak 180 cm vagyok, ezekszerint nekem is nőnöm kéne még..

Egyébként lehetséges.Csak meglehetősen brutális módon.

Ilyen magasságú emberek nem szokták alávetni magukat ennek.Neked inkább agydoktor kell.

---------------



"A csontot meghatározott magasságban átvésik /általában a legvastagabb részen/ tűződrótokkal és egy külső gyűrűkből álló készülékkel rögzítik. Természetesen, ha az egész láb nyújtása történik, akkor ezt a combcsonton is és a lábszárcsonton is elvégzik. Teljes értékű csont keletkezik, nem lesz törékenyebb, ugyanúgy terhelhető, mint a csontrendszer többi része. A rögzítő készüléket a nyújtást követően, minimum még egyszer olyan hosszú ideig kell hordani, mint ameddig a kezelés tartott. Napi 1 mm-es nyújtás ütemével a fejlődésben lévő szervezet erei és idegei is lépést tudnak tartani. Természetesen felnőttkorban sincs sokkal nagyobb kockázata az eljárásnak. A műtéttel együtt 1 hetes kórházi tartózkodásra van szükség. Néhány napig fájdalomcsillapítást alkalmaznak, steril kötést cserélnek és megtanítják a szülőket a készülék kezelésére, a sebek kötözésére. Majd meghatározott időpontokban vissza kell járni. Időnként röntgennel ellenőrzik, hogy minden rendben van e. A tartó rudak is elrövidülhetnek, amit cserélni kell. A sebek a készülékhez hamar hozzáidomulnak, így akkor már lehetőség van és kell is zuhanyozni. Az otthoni kezelés a sebek fertőtlenítéséből, kötözéséből, és napi I mm- es húzásból áll. Ez 1 készülék esetén, akár 15 percet is igénybe vehet. A varratokat általában a műtétet követő második héten szedik ki.

100 nap alatt 10 centi növekedés várható / l átvésés esetén / és a csont erősségétől függ, hogy mennyi ideig kell még a készüléket hordani. Általában a háromszoros nem nyújtás idő vált be / 100 nap=300 nap/. Ha olyan a rendellenesség, hogy többször kell a műtét, akkor a 2 éves kimaradás javasolt. Achondroplásia esetében az iskolába menetel előtt és kamaszkorban érdemes elvégezni az eljárást.

A nyújtás minimum 4 centi lehet / 3 centit még gyógyászati segédeszközökkel jól lehet korrigálni /, felső határa viszont nincs. Több lépcsőben szinte végtelenségig folytatható bár nincs értelme, így normál keretek közé kell szorítani. Ugyanaz a csont többször torpedózható károsodás nélkül."

2015. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!