Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásító étrended tudnátok...

Szálkásító étrended tudnátok mondani 95kgom testsúlyhoz?

Figyelt kérdés

26/f


95kgról 85-88kgra szeretnék lemenni minimális izomveszteséggel.


A kajám a tömegnövelés alatt is minőségi volt édes burgonya/baszmati rizs + csirke + sok zöldség, cukor nélküli turmixok, zab stb. stb..


Viszont most grammozni szeretnék 2g/tskg szénhidrát és 3g/tskg fehérjével csak kiszámolni nem tudom. :(


Valaki kiszámolná helyettem?

Nem értek hozzá.



2015. máj. 23. 08:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamint az a kérdésem, hogy reggelire nem ihatok meg egy banán+szeder+eper+csipkebogyó+protein+mogyoróvaj+zabpelyhes turmixot diétában?
2015. máj. 23. 08:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tudod kiszámolni? Tömegnövelés alatt is számolni kell, persze nem precízen de nagyjából. Muszáj lesz megtanulnod, mert neked kell tudnod, hogy mennyi a szénhidrát-, fehérjbeviteled, neked kell változtatni stb. El kell kezdened tanulmányozni az élelmiszerek tápanyagtartalmát. Nem egy bonyolult dolog egyébként.


285g fehérje és 150g szénhidrát kell.


1 kiló húsban van 200g fehérje. Mellé ehetsz tojásfehérjét, abban 100g-onként van 10g fehérjez. Általában a húsok 20-25g körül tartalmaznak, de érdemes sovány húst használni. A hal az más, abban kevesebb fehérje van, mert több vizet tartalmaz, de ezeket keresd ki, neten fenn van. Halat nem szoktam enni. Azt hiszem, hogy a tonhal pl. az ilyen 19g-ot tartalmaz, szóval az nem is vészes, de pl. a tilápia az inkább a 10g-hoz van közelebb, ha jól emlékszem. Esetleg még sovány túrót használhatsz, abban talán 13-15g fehérje lehet, de az azért nem a legtisztább fehérjeforrás. Na meg ott van a tejsavóprotein, az adagonként 20g-ot általában.


150g szénhidrát kb. 250g rizsben van. A zabpehely 60g-ot, a krumpli 15g-ot (20-nak szokták írni, de abból 5g rost!), az édes burgonya pl. nem tudom mennyi, de szerintem annak is alacsony a ch tartalma. De ha valamit használni akarsz keresd ki a tápanyagtartalmát. Érdemes zabpelyhet is beiktatni szerintem, mert elég jó rostforrás.


Az a turmix nem diétás, a mogyoróvaj szemét kajának számít, még akkor is, ha nem cukros, jó sok kalóriát tartalmaz, mellé a gyümölcs meg pláne szar. Ilyenekkel simán el lehet cseszni a diétát. Inkább normális zsírforrást szerezz be, vegyél lenmagolajat és egyél meg legalább 10g-ot! Később, ha csökkenteni kell a szénhidrátot, emelheted a zsírbevitelt.

2015. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és amit kihagytam: fontos a sok zöldség. Alacsony szénhidráttartalmúakat érdemes preferálni: brokkoli, zöldbab, kígyóuborka (ebből gyakorlatilag bármennyit megehetsz.) Nem biztos, hogy érdemes számolgatni, de ha a zöldségbevitel súlyban kevesebb 1 kilónál (nyers, nem párolt zöldségre gondolok), akkor azért elég gyanús.
2015. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!