Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Régebben 2-3 évig testépítette...

Régebben 2-3 évig testépítettem, abba hagytam, de újra elkezdtem 2 hónapja. Edzésen nagyon hamar besavasodok. Miért?

Figyelt kérdés

Fogytam 10-12 kg-ot, erőben is nagyon visszaestem. Régen 100-al szériáztam, 17-18 évesen, most 20 évesen alig bírom a 70-et.


Mindig is úgy edzettem, hogy egy gyakorlatból 4 széria, ami alatt csökkentem az ismétlésszámot, de növelem a súlyt.

Ismétlésszámot mindig tartom(14-12-10-8 esetleg 6 is), a súlyt meg növelem ezalatt, most pl így: 50-60-65-70, régebben: 60-80-90-100


Na, már az 5-6. mell edzésemen estem túl, de nagyon hamar elfáradok.

A 3-4. szériánál, tehát amikor a nap folyamán harmadjára kezdek el fekvőzni, annyira bedurrannak már a mellizmaim és a tricepszem, hogy emiatt nem bírom kinyújtani a karon szinte. 5-6 ot belenyomkk gond nélkül, aztán a 7. et lehet, hogy vissza se tudom tenni egyedül!


kajám sosem volt rendben, mert egyszerűen képtelen vagyok annyit enni, amennyit kell. Nagykn hamar jól lakok, és hányingerem lesz.

A napi 2g:tkg fehérje meg van, de szénhidrátból nem eszek sokat, talán 3g/tkg van meg átlagosan.


Vékony alkatú vagyok, de az edzéssel régebben sosem zsírosodtam, csak izmosodtam, de lassan!


Mit kéne máshogy csinálnom?

Felőlem jöhetne fel zsír is, akkor lenne erőm is edzeni, aztán majd lesolgozom akkor, amikor van már rajtam elég súly, de ez nekem sosem ment...


Nem tudok zabálni, sokszor a fehérjét is nehezen iszom meg, hányingerem van már tőlük. (Napi egyet iszok egyébként, a többi fehérje mind szilárd kaja)


Ha vissza veszek a fehérjéből, akkor tudok több ch-t enni, de félek, hogy akkor nem izmosodok annyira, mint régebben.


Valami tanács?

Mitől savasodok be gyorsan és miért vagyok gyenge az edzéseken?

1 gyakorlatot megcsinálok (4széria) és bedurrannak az izmaim.


És hogyan tudom fokozni az étvágyamat?


2015. máj. 27. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi 3 normál étkezés vagy többször kevesebbet. Én az előbbit preferálom. Étkezések között ehetsz valamit, például zabpelyhet vagy gyümölcsöt. Kajából a lényeg, hogy ne szendvicset egyél, meg pirítóst, hanem rendes ételt. Este 6-7 óra után már nem kell erőltetni az evést. Ahogy fejlődsz, úgy fogsz egyre többet enni, mert a szervezet kívánni fogja a táplálékot. Edzés előtt közvetlenül sose egyél, de edzés után mehet az étkezés. Ilyenkor jobban tud az ember enni. Az erő pedig majd visszajön.
2015. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ilyen alapokkal tisztában vagyok.

Napi 5x eszek, 3 óránként, amiből reggelire megy egy ch dúsabb étkezés tonhallal vagy felvágottakkal, sajttal, virslivel, tojással...

Utána pesig általában csirke vagy sertés hús vmi körettel.


Semmi mást nem eszek ezen kívül. Persze étkezések mellé mindig megy vmi zöldség vagy savanyúság.


Nem a minőséggel hanem a mennyiséggel van gond!


Nem bírok annyit megenni, amennyit meg kéne.


A legpeofibban összeállított étrenddel és edzéssel is baromi lassan fejlődök. 2 hónap alatt talán 1 kg hasznos súly.

És egyáltalán nem zsírosodok, nem jön a tömeg...

2015. máj. 27. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi kihagyás után átmozgatóval kezdted ugye?

Próbáld a zsírbevitelt növelni a kalóriaplusszhoz, így könnyebb. És nézz utána a hardgainer edzéstervnek!

2015. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Zsírbevitelt nem igazán szoktam nézni. Szedek onega 3-at, sok magvat eszek, meg 2-3 naponta zsírosabb húsokat is.

Persze, átmozgatóval kezdtem!

2015. máj. 27. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el a csirkét, egyél sertéshúst. Ne aerobozz, ne kardiózz egyenlőre. Virslit meg parizert ne egyél, mert ebben kb. zéró tápanyag van. Edzés téren meg nehéz alapgyakorlatok kellenek. A súly növelésben jó a szisztéma amit írtál. Egyre csökkenő ismétlés, növekvő súllyal. Nem ártana elkezdeni tolódzkodni, húzódzkodni is nem csak heti egyszer-kétszer. Neked 3 intenzív edzés kell, ami a csövön kifér. Írták a hardgainer tervet, érdemes utána nézni.
2015. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!