Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 hónapos testedzés?

3 hónapos testedzés?

Figyelt kérdés

A nyár 3 hónapja alatt szerencsére lesz némi szabadidőm és szeretnék edzeni. Minden nap tudok edzeni, de nem tudom, hogy mit csináljak. Személyi edzővel már korábban próbálkoztam, de egyáltalán nem segített, szerintem nem is értett semmihez. Ez alatt a 3 hónap alatt annyit szeretnék izmosodni, amennyit csak lehet, mert most gyakorlatilag a nullán állok (habár korábban már sportoltam). Így a kérésem az lenne, ha van valaki, aki nagyon otthon van ilyen téren, az tudna nekem írni pár edzés javaslatot?

Adataim:

Magasságom: 175 cm

Testsúlyom: 54 kg

Kor: 17

Nem: fiú


2015. jún. 6. 09:31
 1/3 Titusztitusz ***** válasza:
Sajnos attol tartok, hogy 3 hónap alatt nemigen fogol tudni sokat izmosodni...Azért az ilyesmihez kissé nagyobb időtávok szükségesek...Pl. 1-2 év...(Viszont ha idővel valóban szeretnél izmosodni, akkor próbálkozz meg kezdetben pl. a fekvőtámaszokkal, rúdon való kétkezes felhúzásokkal, aztán ha már kicsit erősödtél,(Avagy izmosodtál...) akkor térj át pl. az 5-15-20 kilós kétkezes súlyzókra, illetve az azokkal való kargyakorlatokra...Szerény meglátásom szerint ezen módszer szerint érheted el legjobban az izmosodást a kezdeti időkben, de azért ezt se 3 hónap alatt...Inkább mondjuk egy év alatt...)
2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fekvtőtámasz+Húzódzkodás szélesen. Ha megy már 3x25 fekvő meg 4x10 húzódzkodás, akkor utána fekvő helyett tolódzkodás, a húzódzkodásból meg próbáld ki a kommandós húzódzkodást vagy csináld szűk fogással, de a széles fogásút tartsd meg. A fekvő jó bemelegítésnek. Lábra is kell ám edzeni, bolgár guggolást csinálj, ha nem megy akkor sima guggolás. Nézz utána hogyan kell helyesen guggolni. Hasra lábemelés, hasprés. Alsó hátra hiperhajlítás. Ha akarsz nyakra edzeni, akkor birkózó híd, fejenállás, de a nyakkal óvatosan, nagyon sérülékeny. Vádlira lehet csinálni vádliemelést is. A vállakra meg tanuld meg a kézenállásos fekvőt, bár az egy kis időbe telik majd. Étrended legyen. Ameddig pedig nincs egy alap erőd felesleges súlyzós edzésekbe fogni. Egy komolyabb forma pedig 1-2 év, jó étrend és edzés mellett.
2015. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A 3x25 fekvő már megy, a húzódzkodás még necces... majd igyekszem.

2015. jún. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!