Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vegetáriánus vagyok. Elkezdtem...

Vegetáriánus vagyok. Elkezdtem edzeni de hús csirke ezek nélkül hogy állítsam össze az étrenden?

Figyelt kérdés

Milyen gyümölcsök tartalmaznak sok fehérjét,miket egyek?

vettem fehérje port is azt edzés után vagy elött érdemesebb meg inni?


2015. jún. 17. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Égy tojást.
2015. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsök 1%alatti fehérje tartalmúak, magyarán nagy nulla. Sovány tejtermékek, tojás, szója és egyéb magasabb fehérje tartalmú növényi dolgok. De napi 1 liter tojásfehérjelével járnál a legjobban azt kiegészítve nem tudom nő/férfi vagy e és hány kiló stb. egyénre kell szabni.
2015. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hús, de pont gyümölcsre gondolsz? Nemrég kiszámoltam valakinek a fogyókúrásban, hogy dinnyéből vagy ananászból tizensok-20 kiló kell egy alap fehérjebevitelhez, igaz, közben betol 10 ezer kalóriát... Vannak jobbak, de azért nem a gyümölcs a jó irány... Még zöldségekkel is jobban járnál s nyersvegánoknak is inkább a zöldség + olajos mag kombót mondanám, a gyümölcsöt nem.

Viszont mivel én speciel nem vagyok vegán (vegetáriánus sem, de elég közel állok hozzá, a nagyon alkalmi húsfogyasztásommal semmit nem érek tápanyagbevitel szempontjából), a tojásra alapozom a fehérjebevitelemet. Komplett állati fehérje rengeteg előnnyel. Olajos magvakkal (olykor maglisztekkel), zöldséggel is kiegészítem a fehérjebevitelemet, de az alap leginkább a tojás. Igaz, én zsírosan étkezem, nem cukrosan...

Ha zavarna a zsír, nem tudom, mit tennék, az nem én lennék már. Zöldségek (nekem fontos kiegészítő fehérjeforrásaim, de ha nem ennék sok tojást, oda kéne figyelnem az aminosavakra, ami akkor sem hiányzik, ha tudok róluk egysmást s annyira nem nehéz) és tojásfehérje (lehet is kapni, nem kell valakit találni, aki megeszi az értékes sárgájákat)? A sovány tejtermékeket is eszi valaki, én a zsírosakat is erősen megválogatva, úgyhogy ezekkel nem vagyok képben.

2015. jún. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehetsz vega, ha nem tudod, mi tartalmazza a megfelelő tápanyagot...
2015. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak húst nem eszel, akkor tojás, sovány túró, sovány sajtok. Növényiből: gabona+hüvelyesek (ez tartalmaz járulékos szénhidrátot), magvak (ez meg zsírt). Szóval ezek alapján kéne kiszámolni, hogy 1,5-2/tskg fehérje meglegyen.


És ahogy írták, amúgy sem ártana ezzel tisztában lenne, ha vegetáriánus vagy, ez nem csak az edzés miatt fontos, fehérjére szükség van!

2015. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lencse, bab, tojás.
2015. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kim Bo Mao válasza:
Hüvelyesek, tofu és tojás.
2015. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!