Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit értünk pontosan bukás alatt?

Mit értünk pontosan bukás alatt?

Figyelt kérdés

Mit jelent az, hogy bukásig edzeni?

Addig csinálni az ismétléseket.


Mit jelent az, hogy bukáson túl is csinálunk ismétléseket?


Mennyi időt kell hagyni a sorozatok közt ha bukásig edzünk?


Mi az előnye és hátránya? MIkor használatos?



2015. jún. 18. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

(Google, szerintem nem volt egy perc megtalálni. Gratulálok, hogy ilyen életképtelen vagy internet hozzáféréssel a korlátlan tudás lehetősége mellett...)

2015. jún. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tyler913 ***** válasza:
Valódi pozitív izombukás az,amikor már egyetlen szabályos ismétlést sem tudsz végrehajtani. Ehhez túl kell lépni a fájdalomküszöbön. A legtöbben akkor hagyják abba,akikor már picit kellemetlen. A bukás azt jelenti,hogy már ordítasz,annyira fáj. Ha tényleges bukásig edzel,olyan sorozatból gyakorlatonként 1-nél nem nagyon fogsz tudni többet megcsinálni.
2015. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. A bukas azt jelenti hogy pl ki akarod nyomni a sulyt de nem sikerul magadtol.
2015. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a fájdalmas dolog kissé teátrálisra sikeredett.

Arnold szinte mindig így edzett.

A haverom szavaival élve megérted mit jelent. Fekvenyomás, nyomod ameddig megy ő kíséri, majd mikor az elsőnél segítenie is kell, mondja, hogy na akkor még kettő. És ráfog. Ha jól segít akkor frankó lesz még a kettő, ha nem akkor hamarabb eljő a bukás a savasodás által.

2015. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tyler913 ***** válasza:

Lehet,hogy teátrális,de hangsúlyozni kívántam,hogy óriási különbség van aközött,amit az emberek izombukásnak hisznek és ami a tényleges bukás. A legtöbben feladják ott,ahol még akár 2-3 ismétlés simán kiférne.

Én mostanában kezdtem HIT-alapon edzeni,és tapasztalom magamon,mekkora a különbség. Bár az is igaz,hogy extrém lassú ismétléseket csinálok,de egy (!) sorozattal érek el olyan hatást,mint korábban 4-5-tel sem.

2015. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tyler913:

Hány ismétlést végzel abban az egy sorozatban? Egyébként én is most álltam át a lassú ismétlésekre. Óriási különbség van, nem mindegy, hogy 15-20 másodpercig, vagy 60-90 másodpercig tart egy sorozat. Az egyik legfontosabb tényező az izomfeszülés alatt eltöltött idő.

2015. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tyler913 ***** válasza:
Izomcsoporttól függően 10-20 között.
2015. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy 8 ismétlés megy egyedül. Itt értem el a bukást,mert már segítség kellene.

Viszont ha az első sorozatban már nem megy több pedig 3x10 lenne a cél akkor nem túl nagy a súly?

Jó bukásig edzeni vagy nem kell minden sorozatot eddig vinni?

2015. jún. 19. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!