Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van valami ötletetek lábedzésr...

Van valami ötletetek lábedzésre térdbajokkal küzdő számára?

Figyelt kérdés
Itthon próbáltam néhány guggolást végrehajtani, ment is valahogy, de utána éreztem, hogy nincs minden rendben. Egy picit égő, bizsergő érzést éreztem a térdemben. Lehet, hogy csak én gondolom túl, de kicsit tartok egy esetleges sérüléstől. Ötletek?

2015. jún. 19. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Lábgépeket szerintem lehetne használni, de csak kis súllyal. Lábtolót ne nagyon használj, guggolást szerintem felejtsd el. Esetleg biciklizz. Tudom, nem jelent nagy terhelést, de jobb, mint a semmi.
2015. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Jobb félni tőle. Nekem évekig volt bajom a térdemmel, fájt, ropogott, minden front alkalmával úgy éreztem, inkább vágják le, annyira fájt.

Elkezdtem kúraszerűen Arthroxont tolni, totál helyrerakott. Azóta a NEM-et szoktam olykor venni, az is pöpec, mellé kollagént. Megelőzésre is jól szuperál, szóval a helyedben elkezdenék valami ilyesmit szedni és finoman próbálgatni, mert nem biztos, hogy olyan vészes a helyzet, de persze jobb vigyázni.

24N

2015. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Msm, glükozamin, chondroitin megy minden nap. Még étkezési zselatint akarok venni. Talán helyrejön. A legrosszabb az, hogy még elég fiatal vagyok, 17 évesen elég szívás egy ilyennel szembesülni, hogy normálisan meg se lehet terhelni.
2015. jún. 19. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Zselatintól jobb lesz, mellé menjen komplex ízületvédő este, és igyál sok vizet. Olyan gyakorlatot NE csinálj, amitől fáj. Akkor se, ha az nevezetesen a guggolás. Ki nem szarja le. Én Smith-gépen guggolok, és nem túl nagy súllyal. Lehet, hogy ez nem olyan hárdkór, de szerintem jobb így, mintha szenvednék a térdemmel, amire volt már precedens, szóval nem erőltetek semmit. Ha van jó lábtoló gép (hangsúly azon van, hogy JÓ gép), azzal eléggé lehet adni a combnak. Otthon sajnos nem nagyon lehet mivel kiváltani, de a sétálós kitörésnél talán jobban tudsz figyelni a térdedre.
2015. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére van terem, ahova mehetek, ott van lábtoló, Hack guggoló (nem tudom, mekkora különbség van aközött, meg a rendes guggolás között, majd esetleg kipróbálom), combfeszítő erősítő, meg egy jó futópad, amin van meredekségállító. Gondolom, azért ezekkel is lehet szépen fejleszteni.
2015. jún. 19. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

amíg nem megy rendesen fájdalom mentesen saját testsúllyal,addig nem kell gép.

amivel kezdhetnél a saját súlyos fél guggolás,amikor csak vízszintig guggolsz.

amitől fájhat a térd,ha lefelé menet a térded előrébb kerül a lábfejednél,vagy ha befelé fordul a térdkalács,vagy ha lendületből végzed gyakorlatilag izomfeszülés nélkül.

2015. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az mennyire gáz egyébként, ha a vízszintestől nem is igazán tudok lejjebb menni? Egyszerűen nem megy, nem vagyok olyan hajlékony. Ha megy, akkor már a sarkam elhagyja a talajt.
2015. jún. 19. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
2015. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja szerintem sem kell gép, az ősember sem gépen edzett...
2015. jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!