Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell reggeli kardio előtt...

Kell reggeli kardio előtt fehérjét fogyasztani?

Figyelt kérdés
Üdv! Zsirégetés gyanánt ébredés után gyaloglok meg néha szobabiciklizek. Valahol azt irják, teljesen éhgyomorra kell, valahol meg hogy egy kis proteint kell nyomni hogy az izmokból ne épüljön le. Másutt azt irják, hogy ha proteint viszünk be az felesleges, mert azt fogja energiaként elhasználni a szervezet. Kb. 10-15g tejsavó vizzel fogyasztás után még fél órával is érzem, hogy bennem van, nem érzek éhséget, kb. 40 perc kardió után érzem, hogy "üres" vagyok. Fehérje mellé BCAA-t is veszek be.

2015. jún. 23. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na a helyes válaszra én is kiváncsi lennék. Szerintem a BCAA mindenképp indokolt lenne.
2015. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké fehérjét és BCAA-t felejtsd el teljesen, inzulinogének. Ha szálkásítás vége fele vagy és cudarul érzed magad ne éhgyomorra kardióz, hanem a nap folyamán 2 távolabbi étkezés közt. Az össze többi lehetőségnél mindig valóban éhgyomorra csináld a kardiót. Mondjuk 30perc alacsony intenzitásút érdemes vagy 15perc intervallt.
2015. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tyler913 ***** válasza:

Komolyan úgy gondolod,hogy az a pár gramm tejsavó vagy BCAA,amit folyadék formájában fogyasztasz - tehát lényegében átmegy rajtad,mint fos a libán - varázslatos módon meg fog védeni az izomvesztéstől?


Ennyire nem kell komolyan venni a dolgokat. Kelj fel reggel,nyomd le a kardiót azonnal,utána meg fogyassz egy bő SZILÁRD reggelit egyszerű és összetett szénhidráttal,és természetes fehérjével. Ha a napi tápanyagbeviteled rendben van,és a súlyzós edzésed elég kemény,valamint nem drasztikus a napi kalóriamínusz,akkor minimalizálhatod az izomvesztést.

2015. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne már rendesen a szálkásításban, egyáltalán nincs izomvesztés.
2015. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még egy voks a full éhgyomros kardió mellett részemről. Fehérje semmiképp, de aminok sem, mert inzulinválaszt okoz. 2. éve már, hogy így kardiózom szálkásításnál 30-40 perceket és naturál létemre szemmel láthatóan nem megy le (sok) izom. Nem úgy, mint életem első diétájánál, amikor késő délután jártam 1 órákat kardiózni és közben BCAA + glutamin koktélt kortyolgattam. Ott kb 2:1 arányban ment le a zsír mellett az izom is.
2015. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem se kell előtte fehérje, igaz hogy sokáig én is ittam előtte, de annyit biztos nem segít, mint amennyibe kerül, inkább utána idd meg, ha akarod, de jobban jársz szilárd táplálékkal pl 200 g csirke és kevés rizst (diéta végén a rizst el is hagyhatod, én olyankor 100 g alatt tartom a napi fehérjét, hogy a lehető legjobban leszáradjak, igaz én versenyre járok (naturál), de ez a te döntésed)
2015. jún. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ajj elírtam, nem fehérjét, hanem szénhidrátot, de gondolom tudtátok, hogy mire gondolok
2015. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!